şükela:  tümü | bugün soru sor
 • babası fabrikatör olmayan herkesin hayatında en az bir kez içinden geçtiği zor bir psikolojik duruma sahip kişidir. bir süre bulutların üzerinde gibidir, onca yaptığı başvuru arasından bu defa iş görüşmesine çağrılması an meselesidir, kulağı telefonda, gözü email hesabında, aklı başvurduğu pozisyonlarda, düşüncesi bu pozisyonlara ne kadar da uygun olduğundadır.

  ama geçici bir durumdur. kısa süre sonraki yeni başvurulara kadar sürer ve bu döngü böylece devam eder gider.
 • önce;

  ulan mağdur ve muhtaç duruma düşürülmüş insanlar ile ne dalga geçiyorsunuz, yavşaklar! siz de işsiz olsanız, sizinle de dalga geçseler hoşunuza mı gider, gebeşler!?

  tanıma gelek...

  benim ile iş görüşmesi yapıyorsa, muhtemelen çok umutlanan emekçi kardeşimizdir. genellikle işe alacağım insanları son kararı vermek üzere çağırırım. şimdiye kadar --bir kişi haricinde-- yanıldığımı söyleyemem. aynı kişi ile iki kez görüşmem, ilk görüşmede sonuca giderim. önce onun kafasındaki rakamı öğrenir, sonra da ona iki katına yakın bir teklif ile giderim. mutlu olur.

  sektöre çok insan kazandırdım. iyi niyetim de kötüye kullanılmadı. her birlikte güzel kazandık. an itibariyle, iki tane evden çalışan proje yöneticisi, üç tane de sahada çalışan yazılım mühendisi arkadaşım var. hepsi iş görüşmesinden mutlu ayrıldılar. kadın çalışanlarımıza --aramızda kalsın-- ekstra ikramiye veriyorum (yazılım alanında kadınlar erkeklerden daha iyi. kızmayın ama öyle).
 • ben de bugun neden keyifsiz diyordum, daha kariyer.net e girmedim de o yuzden. hemen gideyim bir iki ilana basvurayim da keyfim yerine gelsin.