• işini düzgün yaparsan, daha fazlasını yapman için mobbing görürsün.
  • asla doğru bir önerme değildir. mobbing yapan kişi gözünün üstünde kaşın var bahanesiyle bile size bunu uygulayabilir. size tırnağı bir takmaya görsün.
  • kesinlikle yalan.
    daha önce sözlükte okumuş olduğum bir fıkra ile karşılık vermek istiyorum.
    bir fransız,bir japon ve bir türk için beşer dakika süre vermişler. 5 dakika içinde aynı kabının içinde bulunan hem kadın ile sex yapılacak hem de orada duran ütü yapılacakmış. ilk olarak japon gelmiş 5 dakika içinde sadece ütü yapmış, sex için zaman kalmamış. japonlarda öncelikle iş ahlakı gelir demiş. ikinci olarak fransız gelmiş, sadece sex yapmış ütü yapmaya zaman kalmamış. bir fransız için öncelikle aşk gelir demiş. ve son olarak bizim türk girmiş, yarışmayı kazanıp çıkmış. nasıl oldu demişler: hatunun eline ütüyü verdim, bir yandan çalıştırıp bir yandan becerdim demiş. çünkü demiş bizim ülkemizde işini yapanı her türlü s.kerler demiş.

yıllardır işimi dürüst yaparım, bu ülkede hak ettiğim yere hiç bir zaman gelemeyeceğimin farkındayım. ne kadar idealist olursanız olun tüm ideallerinizi sömürürler. kısacası daha fazla çalışırsanız daha fazla mobbing görürsünüz.
  • kahvesini köpüklü niyetine tükürüklü isteyen yönetici fikri.
  • (bkz: yav he he)
  • (bkz: mülayim sert)
    türkiye'de işini düzgün yapan insanların temsilidir maalesef yani o yüzden sonuna kadar yanlış bir önerme. ha ayrıca;
    (bkz: seveni sikerler sikeni severler)
  • tam tersine asıl işini düzgün yapanlar boş beleş yalaklar tarafından kendilerine tehdit olarak görüldüğünden mobbinge uğrarlar.
  • mobbingçiyi çıkışta ıslak odunla telkin edersen bir daha kendisinden yamuk görmezsin.
hesabın var mı? giriş yap