şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mecnun çınar'ın babası. nam-ı diğer büyük iskender. şofördür. en büyük hobisi çeşitli taşıtları yokuşa kadar itip vurdurmaktır. şimdiye kadar muhtelif zamanlarda, taksi, minibüs, tır, uzay mekiği ve zaman makinesi itmişliği vardır. vakit buldukça erdal bakkal'ın ebesine selam çakar. yeni araba alırken bile arkası geniş araba tercih eder ki itmesi kolay olsun.

  (bkz: leyla ile mecnun)
  (bkz: ahmet mümtaz taylan)
 • (bkz: iskender ç.)
 • --- spoiler ---

  pakize'den boşandıktan sonra mecnun'un hem annesi hem babasıdır.

  --- spoiler ---
 • babam olmasını istediğim karakter
 • profesyonel araba iticisi.
 • ekranda da olsa "baba" karakterleri pek sevdiğimiz ve ayrı bir hürmet duyduğumuz için, gönlümüzdeki yeri de ayrı olan karakter. ne çekmiştir evlâdının ve çevresinin elinden... evlatların sorumsuzluğu ve başına buyrukluğu konusunda harold finch ile oturup bir dertleşseler, ne efkâr savururlar, kim bilir!

  (iki babayı bir arada görmek iyi olurdu ama, düşündüm de, iskender baba, finch amcamıza börek/mantı vb. açtırıp karizmasını dağıtabilir maazallah! kalsın kalsın!)

  kendisinin "büyümek sıfırdan başlamaktır, yaşlanmak da sıfıra yaklaşmak." diye bir laf etmişliği vardır ki, işlenmiştir hâfızamıza.
 • facebook hesabında dünyada ne kadar hırsız p... varsa laiktir görseli paylaşan nevşehir eğitim-bir sen şube başkan yardımcısı ve yunus emre imam hatip ortaokulu müdürü.

  sendikasında ya da bakanlıkta bir boşluk görmüş olsa gerek.
 • tam olarak olmasa da benim babam gibi karakterdir. (tabi dizideki için diyorum) evet, o karakterde bir babaya sahip olmak da tahmin edildiği gibi mükemmeldir. vefakardır, cefakardır, çocuğuna yakındır ama 'çocuğumun arkadaşı olayım' triplerine girmez. çocuğuyla ilgilidir ama sıkıcı değildir. ev işi yapmaya gönüllü olmasa da gerekirse yapar, o sıradan bir erkek değildir çünkü iskele babası da değildir, büyük harflerle baba'dır. sevgisini insan içinde göstermese de gözlerinde görürsünüz, fazla duygusal olmaya gerek görmez çünkü yüzünden okunur onun duygusallığı. dünyaya iyi bakar, başına hangi trajedi gelirse gelsin. sevgi görmenin, bir çocuk için en değerli şey olduğunu, sağlıklı insanın sevgi dolu ortamda yetişeceğini bilir. kimsenin tercihlerini yargılamaz, eğitimli olmasa da çocuklarının eğitimi için herşeyi yapar. evet, dünyaya hâlâ umutla bakmamızı sağlayan güzel insanlardan biri de benim babam, çok şanslıyım ona sahip olduğum için.