şükela:  tümü | bugün
 • "hastanede etnik katliam yapılıyor

  washington post, yaralı olarak hastaneye kaldırılan sünnilerin şii milisler tarafından kurşuna dizildiğini yazdı... yaralılar artık korkudan evde tedavi oluyor

  .... gazeteye göre hemşireler hastaneye gelenlere bağdat'ın neresinde oturduğunu soruyor. eğer başkentin sünni bir mahallesinde yaşıyorsa mukteda el sadr'a bağlı mehdi ordusu milisleri gelip o kişiyi ve yakınlarını hastaneden atıyor...."

  http://www.sabah.com.tr/2006/08/31/dun107.html
 • bunun kanımca harikulâde bir örneği için lütfen bakınız:

  (bkz: namaz kılmıyorum ki yalan söyleyeyim)

  not: bilmem nazarı dikkatinizi celbetti mi ki bu göndermeyi "islam hoşgörü dinidir" başlığında yapmıyorum.
 • "hiçbir din hoşgörüsüzlükten soyutlanmış değildir. ama bu iki rakip dînin -müslümanlık ve hristiyanlık- bir bilançosu yapılacak olsa, islâm hiç de fena görünmez. eğer atalarım müslüman orduları tarafından fethedilen bir ülkede hristiyan olmak yerine, hristiyanlar tarafından fethedilen bir ülkede müslüman olsalardı, onların inançlarını koruyarak on dört yüzyıl köy ve kentlerinde yaşamaya devam edebileceklerini sanmıyorum.

  gerçekten de, ispanya'daki müslümanlara ne oldu? ya sicilya'daki müslümanlara? yok oldular, tek kişi kalmamacasına katledildiler, sürgüne zorlandılar, ya da cebren hristiyan edildiler..."

  les identites meurtrieres ~ amin maalouf
 • islam'ın küfür ve şirk gibi, daima yeryüzünden kaldırmayı hedeflediği düşünce ve davranışlarda müslümanlara hoşgörülü davranma yetkisi tanınmamıştır...