• ülkemizde giderek artan vaka sayısına rağmen, kendi ohal'ini bile yaratamayacak kadar basiretsiz, laftan anlamaz insan sürüsüdür. kendi evinde yaşayan ve kendi ohal'ini yaratmış insanlara hergün virüs taşıyarak bilinçli insanları da tehlikeye atan aymaz insanlar...

size sesleniyorum!

devlet evden çıkma diyor.
    utanmadan işe falan gidiyorsunuz!
    neyini anlayamıyorsunuz?

şimdi geç oldu, sabah erken kalkacağım ama, size öfken dinmiyor.

and olsun, yarın iş dönüşü teker teker hepinizi fotoğraflarla ifşa edeceğim.
  • istediğin kadar uyar andaval çok ülkede. bana göre virüs ölümcül değil kapmaktan çokta korkmuyorum abartılı bulurum hala. fakat ben bile önlem alıyorum. kendim için değil evde yaşlılar var onlar için.
  • valla salak mı dersiniz andaval mı dersiniz siz bilirsiniz ama kimse canını sokakta bulmadı. adam aç eve ekmek götürmek zorunda napsın dışarı çıkmasa işe gitmese işten atılacak işe gitse virüsten ölecek ölmese napacak kim ödeyecek kirasını kim verecek aşını suyunu benim arkadaşım özel firmada çalışıyor bulunduğu ilde bir sürü vaka var ama işe gitmek zorunda abim tır şoförü yurt dışında mecbur çalışıyor iki aydır eve gelmedi gelmek istemez mi ama gelse napacak 50 yaşında. iş yok güç yok eniştem dükkan kirası 10bine yakın ev kira tüm birikimi dükkana yatırdı kirayı kim ödeyecek ev kirası var çocukları kim doyuracak elektrik su.. yani kimse keyiften geziyor gezen varsa da diğer insanların vebalı boynuna
  • bir de yolda yürürken karşısından gelen insanın dibine dibine girer bu gerizekalılar. sosyal mesafe umurlarında bile değildir
  • ben de işten izin alıp kendimi feda ederek bu yavşakları ifşa etmek için fotoğraf makinemle meydanlarda olacağım lan. .. işte şimdi sıçtınız.
  • tedbir var da vatandaş mı uymadı? diye sordurur adama

tedbir dediğin uygulanabilir şekilde olur. uyulduğu zaman insanlar ihtiyaçlarından, geleceğinden mahrum kalmaz.
    lakin bizde değer verdiğimiz sağlık bakanı çıkıyor, evde kalın, kendinizi izole edin diyor.
    iş verenlere de "ben kendimi izole ettim, gelmiyorum" dediğinizde "siktir git bir daha gelme" diyor.

bunu anlamayacak salaklar olduğunu biliyorum ama bu kadar açıklayabiliyorum.
hesabın var mı? giriş yap