• tüm sağlık-hijyen ürünleri bu şekilde ayrı paketlenip getiriliyorsa tamam. ama bu ayrı ve iç göstermeyen pakette getirme olayı aralarında kadınbağının da bulunduğu "bazı" ürünlere özelse, orada duracaksın arkadaş.

daha birkaç gün önce yazmıştım: (bkz: medeniyetsizlik göstergesi küçük detaylar/#116571013)

kadınbağının gizlenmeye çalışılması medeniyetsizlik göstergesidir. kadınbağı almak veya kullanmak utanılacak bir şey değildir. siz bu utanılacak bir şey gibiymiş gibi davrandıkça veya öyle davrananlara göz yumdukça, toplumdaki çarpık algıları yeniden üretmiş oluyorsunuz.

bir sözüm de, bu tweet'i atarak istegelsin'e tepki gösteren kadınla dalga geçen diğer kadınlara gelsin... toplumumuzda kadınların cinsellik algısı ve cinsiyet bilinci, erkeklerinki kadar çarpık ve zayıf. bu durum, kadının kadına cinsel ayrımcılık uygulamasına dek varıyor. böyle örnekleri görünce ciddi anlamda moralim bozuluyor. okulda matematik gibi önemli bir ders olarak mı okutursunuz, televizyonlarda didaktik programlar mı yayımlarsınız, artık ne yaparsanız yaparsınız ama bu ülkede insanlar ciddi bir cinsellik eğitiminden geçirilmeli kesinlikle.
  • --- spoiler ---

herkese ilan etmek zorunda mısın...mis gibi paketleyip göndermişler kullan gitsin, aybaşı kaprisini sevgiline/eşine yap, ortamı kirletme.

bir twitter yorumu
    --- spoiler ---

bazı değerleri zamanla kaybediyoruz, televizyon ve internet yeni duygu ve düşünceleri ortaya çıkardı.
  • olmayan rezalettir. sırf firmaya haksız yere laf atıldığı için destek olmak adına ped sipariş ettim. kağıt havlu yerine kullanıcaz artık napalım.
  • kadınım.
    bence olumlu bir durum. sonuçta bu benim özelimdir. öyle ulu orta marulun, domatesin yanında pedimin görünmesini de istemem.
    ha görünse de olur. ona da takılmam. ama düşüncelilik etmişler işte, bunun üzerinden duyar kasmaya ne gerek var?! bi sakin...
  • isteme o halde,git bimden al, madem adamlarin hizmetini begenmiyosun
    ay ilgi cekcem begeni alcam,duyar kascam
  • çığıran cahil feminist zırvasıdır.
    bunların slogan atmaktan içleri kurumuş aldırmayın.
  • rezalet falan değil, 15 dakikalığına ünlü olmak isteyen bir kezbanın işidir. bu konu en iyi ihtimalle bir reklamdır. adını ilk kez duyduğum bir firma çünkü. ben eve bir şey söylemiyorum ya. pedim bittiyse gidip paşa paşa marketten alıyorum. eve ped söylemek mi? ne iyiymiş.

"feministler nerede böyle başlıklarda? sus pus oluyorlar hemen." diyenlere söylüyorum: buradayım gençler, geldim. böyle kompleksli, kendini akıllı sanan karılar yüzünden kadın hakları ve kadın erkek eşitliği gibi çok önemli konuların içi boşaltıldığı için böyle salaklıklara her daim karşı çıkıyorum. çıkmaya da devam edeceğim. hatta bir feminist olarak maskülist diye bir hesabı da takip ediyorum. erkeklerin bizim farkında olmadığımız ne büyük dertleri varmış, öğrenebiliyorum böylelikle. iki tarafın da haksız yere cinsiyetlerinden ötürü kötü muamelelere uğramasına karşıyım. böyle saçma sapan duyar kasan kezbanlar yüzünden kadın aklının küçültülmesine karşı olduğum gibi.

gerçekten kafası çalışan feministler böyle konulara ya da bayan kelimesine falan takılmazlar biliyor musunuz? eşitlik isterken ve ararken eşitliği önce kendi hayatlarında oturturlar. saçma kaprislerle o şirkete, bu erkeğe saldırmazlar. bunlar mor rengi sevdikleri için feminist olanlar, başka bir açıklaması yok. kafa çalışmıyor çünkü. yahu bizim hemcinslerimiz senelerce bazı karılar "pedüüümüüü saklamışllaarrr, örtmüşler sanküü ayüüp gibüüü" diye şımarıklık yapsın diye mi öldü, acı çekti? feminist protestolar böyle kaprisler için mi yapıldı senelerce? manyak mısınız siz ya?

öncelikle şu hanım kızımızın paranoyasına değinelim:

"birçok kişi farklı kategorilerdeki ürünlerin ayrı poşetlendiğini yazmış. olayın bundan bağımsız olduğunu düşünüyorum. amaç ayrı poşetlemek olsaydı; kategori farkından dolayı hazırlanan ve sadece pedleri içeren bu poşet, içindekiler tekrardan karton pakete konularak hazırlanmazdı."

yahu bu nasıl derinlemesine bir analizdir?! ülke iflas etmişken bu kadar derin düşünen gençlerimizin olması ne hoş! "ayrı poşetleme değil bu! siz pedi utanılacak, kadınlığın çirkin bir yanı olarak gördüğünüz için yapıyorsunuz bunu değil mi!!! ama benim adım kül yutmaz kezban! yerler mi be?! sen kendinizi kim sanıyorsunuz?!" ahahahahahahaha... şu acı gerçeğin farkındasınız değil mi: bu ülkede o pedler şeffaf poşetle getirilecek olsa "beni konu komşuya karşı utandırdılaarrğğğğ. herkesler bilecek şimdi pms olduğumuuu" diye götünü yırtacak karılar var. herkese her zaman yaranamazsınız. mutlaka birilerini mutlu edemeyeceğiniz olaylar olur. bu kezban kızımız da " hediye gönderdiklerini düşünerek anlık mutluluk yaşadım" istenciyle aslında sürekli hediyeye boğulmak istediğini, şımartılan bir piremses olma ihtiyacını bilinçsizce de olsa gün yüzüne vurmuş. al canım, derinlemesine analiz böyle olur.

mesela getiren kişi, poşet moşet olmadan pedi direkt eline verse müşterinin. ......?! ya bak şimdi bunu da yanlış anlar bunlar. pedi direkt "kadına" uzatsa: "sayın kadın, alın lan apaçık getirdik pedinizi, şimdi mutlu musunuz?" dese ne olur? "ben böyle rezil bir hizmet görmedim" diye götlerini yırtmazlar mı? yırtarlar. olayları yer ve zaman olgusu içinde değerlendirin. yer neresi? türkiye. zaman? 2020 ama kafa olarak 197- diyecektim ama o zaman daha ileriydik. neyse, yobaz zamanı. bu adamlar da kime teslimat yaptıklarını bilmiyorlar. e o zaman aşağı tükürsen, yukarı tükürsen olayına dönüyor olay. pedler "temizlik ve hijyen ürünleri" kategorisindedir. utanılacak bir yanı yoktur, saklanacak bir yanı da yoktur. fakat bu olayda gerçekten bir "saklama niyeti" olduğunu ispatlayamazsınız. o yüzden o dava düşer. hııı, siz "bu kafaları" mı düzeltmek istiyorsunuz? o zaman erkek çocuklarını iyi yetiştireceksiniz ve kadın imajını düzeltmekle başlayacaksınız işe.

sevgili kadın, bayan, kız, hanım, dişi kardeşlerim... bakın tekrar söylüyorum: siz böyle saçmalıklarla "kadınların kafası çalışmaz" algısını güçlendiriyorsunuz. kafamız zehir gibi çalışıyor aslında ama böyle saçma şeylere odaklandıkça siz saygı görmeyi falan unutun. saygı kıç üstü oturup da duyar kasmayla değil, saygı duyulacak işler yapmakla kazanılır. kadınlar ne zaman bu toplumda güçlenir biliyor musunuz? her kadın kendi kişisel devrimi gerçekleştirirse. peki bu ne demek? her kadın, toplumda saygın bir yere aklıyla, eğitimiyle, kültürü ve bilgisiyle geldiğinde. herkes bayan yerine kadın dediğinde her şey düzelecek falan mı zannediyorsunuz siz? böyle kelime oyunlarına takılanlar hiçbir hak kazanamadan söner giderler. kadınlar öldürülüyor, kadınlar tacize, tecavüze uğruyor, dayak yiyor ve bunun tüm nedeni kadın yerine bayan denilmesi ya da pedin kapalı bir poşetin içine konulması değil mi?

kadınlara hak ettiği değeri erkeklerin vereceğini falan düşünüyorsunuz siz? daha çok beklersiniz. o bir kere olur. atamız bize haklarımızı biz bunun uğrunda savaşmadan, ter dökmeden altın tepside verdi. uğruna ter dökülmeyen şeyin de değeri çok geç olmadan anlaşılmaz. hele hele, haklarınızı ya da hak ettiğinizi düşündüğünüz saygıyı öyle kıçınızın üzerinde oturarak "bana saygı duyun, bayan demeyin!" diye saçmalayarak kazanamazsınız. siz her gün daha akıllı olmak için çabalar ve mantık dışı şeylerden kaçınırsanız eğer saygı görürsünüz. böyle pireyi deve yaptıkça kaprisli ve şımarık gözükerek kadınların imajına hiçbir katkı sağlamıyorsunuz, söyleyeyim. o ellerinizi instagramda, twitter'da ilgi görmek için çalıştırmak yerine daha akıllı olmak için araştırarak, öğrenerek kullanırsanız eğer, belki de hemcinslerinizin yıllardır süren mücadelesine bir katkıda bulunursunuz.
  • ped, prezervatif, tampon... bunlardan neden korkuyoruz? niye ya? bunları biz kullanmıyor muyuz? bu neyin çekincesi, neyin utangaçlığı? koskocaman insanlar kadın ve erkek anatomisindeki en “basit” detaylardan bir haber mi cidden de böyle davranıyor? şaka gibi. ama değil.
  • bilal erdoğan durduk yere çıkıp istegelsin güzellemesi yaptı, muhtemelen ya sahibi ya ortağı. buna rağmen hala kullanıyor musunuz bu uygulamayı?
  • cok buyuk rezalettir, maruz kalan kezbana gecmis olsun diyorum. zorlama duyar kasip gundem olmaya calisacagina, topluma faydali olmak icin git 2 satir kitap oku, hasta cocuklari gundeme getir, ihtiyacli insanlari, gazileri sehit yakinlarini, oksuzu yetimi, haksizliga ugrayani koru kolla, bi yarali parmaga işe ulan.
hesabın var mı? giriş yap