• kazanç ne kadar çok olursa olsun, tutumlu davranılmazsa para biriktirilemez.
    tasarruf, savurganlık yapmamak, tüketimi kısmakla mümkündür ancak, mânâsındaki atalarsözü.

halk edebiyatının en güzel misallerine atasözlerinde rastlanır ki bu atasözü de onlardandır: kısa ve özdür; sade ve derindir.
  • bu sözü kendilerine ekonomik şiar edinmiş doğu asya memleketleri tasarruf oranlarını çok yüksek değerlerinde tutmaktadır. çin yüzde 50'nin üzerinde olan rakamıyla başı çekmektedir. ne mutlu onlara diyeceğim ancak o kadar tasarrufu büyümek dışında bir yere harcadıklarını göremedik.
  • belki de en doğru atasözlerinden biridir. tutumlu* olmakta zorlanan* kişiler çok iyi bilir ki ne kadar çok para kazanırsanız o kadar harcarsınız.

*: burada tutumludan kasıt asla pintilik değildir.
  • asgari ücretliye verilen patron mesajıdır. simidi katık etme el kitabı beraberinde takdim edilir.
  • krizi düşününce cuk diye oturan atasözü :)
  • ısten de diştende artar , en buyuk ornek alman halkıdır, alman halki ikinci cihan harbini kaybettiğinde cok zor duruma düşmüştü ve gercekten de tasarruf ve cok calisma ile ulkeyi kisa surede toparladilar. cok ciddi tasarruf yapmak zorunda olmalarınin meyvelerini de aldilar almaya devam ediyorlar. tasarruf beraberinde calisma azmini de getirdiginde başari er yada gec gelecektir.
  • artmasın o zaman . gerek yok
  • (bkz: artmak)
    (bkz: artmadan yetmez)
  • koronavirüs karantinası döneminde dışarıda yeme içme olayını sıfırlayınca ne derece literally* doğru olduğunu şiddetle gördüm. o kadar market alışverişine, o kadar online alışverişe rağmen gelen kredi kartı ekstrelerine hala inanamıyorum.
  • kemal sunal abimizin en büyük şaban filminde değiştirerek kullandığı doğru söz. 'sen daha uyu başka türlü araba sahibi olunmaz, işten artmaz sigaradan artar.'
    show tv bu sahneyi sigara reklamı diye yayınlamadı galiba.
hesabın var mı? giriş yap