• arkadaşlar ben isviçre'ye balık olmaya gidiyorum.

bir acayip kurallardır..
  • burda da 10 m'2 odada 7 kürt kardeş yaşıyor.
  • üst edit: çok fazla yalan olduğuna dair yazan var ama şu linkte görüleceği üzere böyle bir uygulama var.
    resmi devlet kanallarından bir link

isviçre'de yaşayan bir twitter kullanıcısının balık sahiplenmek için gittiği petshop'da karşılaştığı kurallar, medeni ülkelerde hayvan haklarının ne derece olduğunu gayet iyi özetliyor. yorumu size bırakıyorum:
    twitter link

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
  • şeriatçı, radikal islamcı, laik cumhuriyet ve atatürk düşmanı bir terör örgütünün propagandasını yapan bir twitter kullanıcısının yaşadığı ve paylaştığı olaylardır. siz yıllarca akp'yle el ele ülkenin içine edin, 7/24 atatürk'e sövün şimdi de kaçtığınız avrupa'dan medeniyet manzaraları paylaşın. bu arkadaşın sosyal medyadaki radikal islamcı örgüt faaliyetlerini şu linkten isviçre hükümetine bildirebilirsiniz:
    https://www.admin.ch/…art/contact/contact-form.html

kişinin ilgili twitlerinden biri:
    https://twitter.com/…muz/status/1434211170303553537
  • oha adam iyi sallamis :) oralardan bildiriyorum, yok boyle birsey, online bile balik satin alabilirsiniz.
  • isviçre'deyim. güldüm okurken.

he balık hakları he.

ben de biraz isviçre'deki kiracı haklarından bahsedeyim: ev arkadaşım (doktora öğrencisi) çıkıyor, yeni ev arkadaşım (doktora öğrencisi) geliyor. kontrat değiştirmek için emlakçıya belgelerimizi verdik. "bu değişikliği yapamayız çünkü ikinizin maaşları toplamı evin kirasının üç katı etmiyor." diye cevap geldi. ulan hali hazırda oturan iki kişinin maaşları toplamı yeni iki kişinin maaşları toplamına eşit zaten, biri de benim, bir senedir kirayı düzenli ödüyorum. yarın kiracı hakları derneğine şikayet edeceğim oçları.

balık haklarından sözediyo fetöcü
  • yav hee hee.

restoranda köpek eti, at eti yenmesine okey diyen kadınlara seçme seçilme hakkın 1974'te veren ülke balık haklarında çok ikeriymiş(!) bak sen.

balık satan pet shop'un kendini rahatlatma zırvası. gidin başka pet shopa yoksa da komşu ülkeden alın balığı 1 saatte. gereksiz tantana.

edit: işviçre'de hukukun nasıl kendilerine göre işlettiklerine bizzat tanık olmuş biriyim. çok medeni zannetmeyin.
  • adamlar medeniyetten kırılıyor mk.

bizim de burada karada balık s.kiyorlar. siz anladınız onu.
  • kaynak olarak gösterilen hesabın pinned tweeti şu şekilde:

"15 temmuz aydınlandığında gömleğimizin arkadan yırtıldığını hepiniz göreceksiniz."

bir iki tweetine bakıldığında khk ile ihraç edilen fetöcü bir öğretmen olduğu anlaşılıyor. başlıktaki diğer yazarlardan öğrendiğime göre isviçre'de balıklarla ilgili böyle bir uygulama olmadığı anlaşılıyor. floodun son tweetide türkiye'ye sallıyor. balıklama atlayan sazanlar bu entryi görmez ama olsun, burada dursun.

tanım: bir fetöcü senaryosu.
  • burada evlat edindigimizde bile bu kadar ugrastirmazlar bizi. orada japon balığı olmak daha mantikliymis. keşke elimde olsaydı.
hesabın var mı? giriş yap