• okumayı sevenler için en sağlam yöntemlerinden biri de okunacak kitap vs.'nin sabah erkenden fotokopisinin çekilmesi (işyerinin makinasıyla ve beleşe tabii) ve akşama kadar rapor inceleme edasıyla kıraat edilmesidir.
  • aslında kolaydır. monitörü direkt gören biri yoksa çok daha kolaydır. sonuçta, öldürücü dikkatinizi neye verdiğinizi kimse bilemez. öyle ya, bilgi çağındayız kim bilir ne araştırıyorsunuzdur! yine de her ihtimale karşı yedekte birkaç resmi site (işle ilgili, tercihen gov.tr uzantılı) açık tutularak alt+tab seçeneğiyle ustalıkla geçiş yapılabilir. (yalnız ufak bir tavsiye resmi gazete'yi açmayın artık kimse yemiyor, zaten çok sıkıcı.) bütün olay* sizde bitiyor. sözlük okurken kahkaha atmadığınız sürece, oyun oynarken "bu son hakkım lan" demediğiniz sürece, "ah, tüh, yuh" gibi o an ortamda yadırganacak sesler çıkarmadığınız sürece kimse çakmaz. ha ben bunları yapabiliyor muyum, tabii ki hayır. en son müdüre yakalanıp coupling'ten bir bölümü beraber izlemiştik de "swinger ne keyfekeder?" diye sorduğundan beri kendimi işime verdim. insan izah edemeyeceği durumlara kendini sokmamalı, bence herkes laik olmalı gibi tripler geliştirdim. bu yüzden işyerinde yapıyormuş gibi göründüğüm tek şey işimdir. arz ederim.
  • bir $ey yapiyormu$ gibi gorunmek , gercekten bir $ey yapiyor olmaktan cok daha efor sarfettiren ,terlettiren ve her an birisi yaniniza geldiginde (bu cayci bile olabilir) sizi ne yaptiginiza dair rapor verme egilimine sokan bir eylemdir. oyle ki oturup cali$mayi yegleyebilirsiniz.
  • (bkz: george costanza)
    (bkz: yankees)
  • özellikle mesai bitimine doğru işler zaten bitmişse günün yorgunluğunun verdiği etkiyle kendini rolantiye alma durumudur. ne var ki, çoğu zaman yakalanacağım korkusuyla gerçek işinizi yapmaktan daha yorucu bir hal alabilir.
  • bunu bile yapmıyorum ama kovmadılar gitti.. ben kovacam kendimi artık..

(bkz: eeeh eytere bea)
  • bu olgunun olmazsa olmazı dosyadır.

masanızda mutlaka dosya hatta dosyalar bulundurun. yığıntı yapmanız gerekmez, bir iki tane kafidir. birisini önünüze alın. sonra birkaç sayfa çevirin. biraz bakın. sonra çevirdiğiniz sayfalara geri dönüp onlara da bakın. telefona uzanın. biraz bekleyip aramaktan vazgeçmiş gibi yapın. tekrar dosyaya bakın. bakarken başka şeyler düşünün. aksi halde kendinizi gerçekten çalışırken bulabilirsiniz.
  • bi' zaman sonra bi' şeyler yapmanıza neden oluyor. sonra bi' bakmışsınız çalışıyorsunuz falan. baya riskli.
  • tasarımcılar için;

(bkz: zoom in)
    (bkz: zoom out)
hesabın var mı? giriş yap