19 entry daha
  • istanbul taksicilerine dayatılan ibb'nin yeni para kaynağı. kamera ayağına; konuşmalar, muhabbetler, kısaca özel hayata müdahale işin cabası. ha dersin güvenliktir de gizlilik ilkesi ne amk. ben nereden bilecem taksici ile aramda geçen konuşmaları aleyhimde kullanmayacağını? sonra ülke tek adamlık altında diktatörlüğe evriliyor lafına gel de inanma.
  • artık taksiciyle birbirimize "acaba bu şrfsz bi ajan mı, sivil mi lan bu, yoksa bu onlardan mı" düşüncesiyle yaklaşıp, yine de ortak paydada bir düşman bulup ona sövemeyeceğiz demek. ses kayıt altına alınmayacakmış, kamera varken ben geriliyorum ya, geriliyorum.

olay gittikçe daha fazla bi' korku filmine, off düşünsene böyle olduğunu dediğin karanlık ve soğuk bir dizi bölümüne, ne bileyim bir distopyaya dönüşüyor.

bu da aklımızı çıldıracağımız bi' kırılma olmayacak ama bence. ya artık öyle bişey olsun ki buna herkes oha desin de tüyler diken diken olsun istiyorum. böyle yarı kesimin savunacağı güvenlik kılıfı oo iyi harika şahane diyeceği işlerle bu mesele olmaz. tanrılar vurucu darbe istiyor. tanrılar vurucu darbeyle oha deyip kameralarınızın üzerinde tepinmek istiyooor.
75 entry daha
hesabın var mı? giriş yap