• sokakta beyefendi, mutfakta aşçı, yatakta orospu çocuğu
    (bkz: yok aslında birbirimizden farkımız)
  • eski değerlere sahip olan, ata- dedeler gibi özellikleri olan erkek iyi erkektir benim gözümde. örnek isterseniz ;

- komşusu açken tok kalamamalı,
    - eve gelirken "bir şey lazım mı "diye sormalı,
    - namuslu olmalı,
    - şefkatli olmalı,
    - ekmeğini helal yollardan kazanmalı,
    yani eskilerin tabiriyle adam gibi adam olmalı.
  • ortalama türk kızına göre sonsuza ıraksayan özelliklerdir.

bu başlık altında da görüldüğü gibi türk kızları ortalama olarak kafayı yemiş durumdadır *

hadi genellemeyelim, buraya yazmış olan ve belki de okuyup şukela vermiş olan insanları kastedeyim... ama fena da bir örneklem değil be hocu?

sizleri mutlu etmenin imkansız olduğunu mu düşünmeliyiz? yoksa muhtemelen daha azına razı geleceğinizi ve buna rağmen mutlu olmayı başarmanız gerektiğini mi anlatmalıyız?

not: kimseye de selam etmiyorum ayrıca *
  • tam aa bu benim lan diyecekken ilk maddede yıkıldım. birlikte olduğu kadını asla aldatmayacak.

kendime not;

- önce birlikte olunacak bi' kadın bulunacak, sonra aldatılmayacak...
  • meslek ve parayla üzerlerinin örtülmemesi gereken özellikler.

para önemsiz demedik. çok paradan ve doktor veya mühendis koca tercihlerinden söz ediyorum. çünkü bir erkekte olması gereken özellikler; sorumluluk duygusu, pis zampara olmaması ve görgüdür.

alakayı kur, canım kardeşim. adam zengin olsa da, yukardakilere sahip olmadığını düşün. illa ki, meslek ve para arıyorsan, görgüsüz, pis zampara, sorumsuz bir adam, "yüksek. inş. müh." yazılı bir etiketi yakasına yapıştırıp, yanında gezdirmekten başka bir işe yaramaz. örneğin; adam esnaftır ama sorumluluk sahibidir, evine bağlıdır, görgülüdür ve etiketli bir adam kadar sıkıntı yaşatmaz ailesine. elbette, sıkıntılı zamanlar olur ama o adam bunu keyfinden yaşatmaz. adam zengin olsa da, sorumluluk duygusu yoksa bittin. yerde alıp, gökte yiyen nice zenginler var. evine uğramıyor, çocuklarına bakmıyor.

adam yıllarca ömür sürmüş, "ehehhe, şu okulu bitirmiş. koskoca makine mühendisi. ay, ben bununla evleneyim." demeyeceksin hemen. ömründeki 4 yıllık öğrenim hayatı ki, dönem olarak hesaplarsak, 32 ay civarı olması lazım, o insanı insan yapmıyor. o 4 yıl, bir meslek öğretiyor. diploma töreninde, "bravo! adam oldunuz. buyrun, adamlık diplomanız." diye bir şey yok. keşke olsaydı.
  • öncelikle 87 model olmalıdır, açılır tavan, abs, airbag ve ısıtmalı koltukları olmalıdır.
  • (bkz: vicdan)
    gerisi kendiliğinden gelir...
  • ebay'dan sipariş verildiğinde 3 gün içerisinde eve teslim edilmesi lazım iyi bir erkeğin. kredi kartına taksit yapılması lazım.
    neler dönmüş olum böyle, ne diyonuz la siz, eve koltuk mu alıyorsunuz, açılır kapanır olsun demediğiniz kalmış. bahsettiğimiz şey bir insan, robot değil. oldu olacak kariyer.net'e ilan verin, biz de cv doldurup gönderelim, boydan resim de koyarız, referans falan ne isterseniz. taksit de yapıyoruz.
  • sabır.
hesabın var mı? giriş yap