• yeryüzünde hiçbir şey bunun kadar ve emek kadar değerli olamaz. imkanı yok olamaz.
  • suistimal edilen bir şeydir.
  • gereksiz.
  • ömrümün yarısını bitirdim nerdeyse. bunca sene dedim vazgeçmicem iyi niyetten. iyi niyettir asolan dedim onca yaşanan kötü olaylara rağmen. bugün vazgeçtim ama. tam anlamıyla vazgeçtim. canı gönülden dostluğuna inandığım kardeşim dediğim insanların pis kalbini gördüm. kızım diyen babam gibi sevdiğim adamın ciğeri beş para etmez şerefsizin gönlü olsun diye beni gözden çıkarmayı teklif ettiğini öğrendim.ve tüm bunların sebebinin de cinsiyetim olduğunu öğrendim. iyi niyet. ne komik bir kelime. iyi niyetle kalbimi ruhumu evimi açtığım insanlar. kötü iyi niyetten daha gerçek daha dürüst. kartları açık en azından. ne iyi niyetim var artık ne de iyi niyet zorbalıklarına ihtiyacım. bugün vazgeçtim bugün.
  • iyi niyet güzel bir nitelik olsa dahi, körkütük iyi niyet diye bir şey olmamalı. gereğinden fazlası kişinin kendisine zarar.
  • 'bütün iyi niyetlerime küsesim var, onlar yüzünden değil mi bu kırgınlıklar. ne yapıp edip unutulmalı tüm yaralar, "soğudukça" daha çok acıyor bu kırıklar!
    bir an önce toparlanıp devam etmeli yola, hala bir umut var içimde. her şey güzel olur mu bilmiyorum ama pes etmek de yok asla.
    her şeyin güzel ya da yolunda olması da değil konu aslında, önüme kırmızı halı sermesi gibi bir problemim de yok hayatla, benim tüm problemim hemen inanıp kollarımı açabildiğim kadar çok değer vermek insanlara.
    sınır çizmek diye bir şey var mesela, koyabilseydim insanlarla arama, bahçenin bu tarafında da güller açardı galiba. oysa ne kadar çok suistimal edip aldılar tüm iyi niyetlerimi ayaklar altına.
    canları sağ olsun, “kısmet çeken bir tavşan” kadar bile iyi “niyet” besleyemiyorlarsa bana ya da karşılarında ki insana, bir tavşan olamamış insanlar içinde, öğrendim üzülmek boşuna.'
  • yalnızca placebo'nun flesh mechanic şarkısında geçen bir söz olarak bilirken, henüz 1. sınıftayken roma hukuku dersinde karşıma çıkarak beni şoke etmiş "bona fides"in türkçe karşılığı olan hukuk terimi.

şoktan sonra brian molko'nun hukuk bildiğini düşünüp sırıtmışlığım da var. gençlik işte.
  • son zamanlarda hakemler yanlış yapınca sığınacak dal olan betimleme.
  • hakkaniyete zarar veren düşünce ve davranış biçimi.
  • hep üzer.
hesabın var mı? giriş yap