• geçmişinde uzun bir öğrencilik ve akabinde öğrencilik hayatını ev ortamında geçirmişlik yatan erkektir, kendi ayakları üzerinde durmaya çalıştığı o günlerinde ona en yakın besinler olan makarna ve pilava abanmış onlara sevgi saygı göstermiş erkektir.
    tüm bu saygı ve sevgi saçmalığının sonunda pilav güzel makarna ise yumuşak olmuştur.
    pilav
    baldo
    makarna
    bilakis
  • orduevindeki askerliği sırasında önemli gecelerde dışarıdan özel getirtilen büyük bir hotelin önemli aşçılarından birine el altından alkol temin ederek pilav tarifini ve inceliklerini kapmış kişidir.

ben: ustam gene döktürüyosun.
    usta: ee...işimiz bizim hehe !
    ben: kesme şekermi o şehriyelerin arasındaki?
    usta: hee...pilavı diri tutar.
    ben: ooo...yapayım bi votka vişne
    usta: valla ii olur.ama sadık bşçvş a çaktırma.
    ben: merak etme ona da cin vişne yaptım.
    usta: lan ne adamsın meto :-)
    ben : usta pirinci baştan yıkıyosun iice galiba.
    usta: sen benim nevaleyi getir ben sana yaparken anlatacam.votakayı az koy ama.erkeneden yamulmayalım.
    ben : buyur şefim kutu vişneye çaktım.kimse anlamaz.
    usta: saol gülüm.bak şimdi çiçek yağında şehriyeyi döndürüyoz...sonraa......
  • rahmetli babamdır. tane tane pilav yapmayı kendisinden öğrendim. aynı zamanda ağzının tadını bilen erkektir çünkü iyi pilav pişirmek zor iştir.
  • sözlük bayanlarına selam eder, kesin.
  • iyi yemek yapandır ayrıca. pilavı güzel yapan her yemeği güzel yapabilir.
  • "hayatım sen çok iyi pilav yapıyosun" erkeğiyle karıştırılmaması gereken erkektir.
    (bkz: kadın)
    (bkz: kurnaz)

ama mesela ben çok iyi pilav yaparım
    eski sevgilim hep öyle derdi
  • çok abartılmaması gereken erkektir. zira iyi pilav yapmak tamamen know how işidir, ancak kuralına tamamen uymanız durumunda iyi olacak bir şeydir pilav. herkes, bir iki sefer rezil bile etse sonunda düzgün pilav yapmayı rahatça öğrenebilir ve otomatiğe bağlanmış oalrak yapabilir sonraki denemelerinde (yine kurallara, ölçülere, sürelere uymak kayıyla).

güzel yemek yapmanın önemli bir kısmını yaratıcılığın oluşturduğu düşünüldüğünde, iyi pilav yapmayı iyi yemek yapma garantisi olarak algılamak mümkün değildir. hatta "ben iyi pilav yaparım" diye övünen bir adamın sıkıcı bir adam olması azımsanmayacak bir olasılıktır.
  • eğer siz de böyle bir erkek olmak istiyorsanız, pilavdan yağı esirgemeyin (tabi abarmadan. nihayetinde pilav suyun içinde kaynar, yağın içinde değil.) ayrıca ekleyeceğiniz su kaynamış su olsun. soğuk su eklemeyin. tavuk veya et bulyon(biz arkadaş arasında hayvan ölüsü derdik) kullanın. kapağını kapatıp kaynamaya bırakmadan önce üzerine hafif limon suyu gezdirin. pişince kapak ile tencere arasına kağıt koymak yerine kullanmadığınız eski bir mont var ise, hava almayacak bir şekilde buna sarın. sonra birilerinin size ''çok iyi olmuş, çok güzel yapmışsın'' demesini bekleyin. böyle dediklerinde siz de olmuşsunuz demektir. afiyet olsun.
  • normalde pilav yapmaz bu. çok nazlanır, sanki anasını satiim dünyayı kurtarmış süperkahraman havası atar. ama yapılan her pilava da mana bulur. bu herife yemek pişirmek işkencedir. sevmem.
hesabın var mı? giriş yap