• janti..janti..kulaginizda cinlamasina izin verin.. janti..
    janti argoda bir sifat. kiyak anlaminda. gerci kiyak da argo.
    argos bir girinti oldu bu da.
    daha cok trak medeniyetlerinde kullanilirdi. belki simdi yurt sathina yayilmistir. janti cocuk denir. aferin cocuga bak gitti yogurtcu ismail'in kizini kacirdi, evlendi. donu yoktu gotunde, bak simdi kadillaklara biniyor. ama helal olsun beya janti cocukmus, hala gelir sorar hatirimizi. abi leblebi ister misin?
    buradan goruldugu gibi janti daha cok canlilari nitelemeye yarayan bir sifat olarak kullanima acik.
  • sözleri anlaşılamayan türkçe pop ürünü
    kapına geldim kısmından sonrasını çözen varsa yeşillendirsin.
  • fr. gentille kelimesinden turkcemize kazandirilmistir.* okunurken sonunda sanki bir "y" varmis gibi yapilir*
  • murat boz fan klüp mü kurdu sözlükte? baya baya albüm incelemesi yapılmış asdasdf.
  • kibar, düşünceli anlamında kullanılır fransızcada. dişisi için sonuna bir "l" sesi eklenir. misal kibar erkek janti olursa kibar kadın jantil olur. dilimizde bu yok henüz. kötüye yorulacak bir sıfat değildir.
  • efsane şarkı kuzu kuzu ya aşırı derecede benzeyen ezgilere sahip bölümler içeren murat boz şarkısıdır. murat boz denince hemen aklına tarkan gelenlerden değilim, ciddi bir müzik kulağı ile yapıyorum bu tespiti.
    özellikle nakarattaki "...yoluna kul köle gönül kapılmış ağlarına" kısmı kuzu kuzu'nun o meşhur "dilediğince kapandım dizlerine bu kez..." kısmı ile neredeyse aynı. söylemeden edemedim ama dinlemeden de edemiyorum. yorulunca iyi kafa dağıtan, mevsimlik ama keyifli bir şarkı olmuş. peki, neden yazın çıkmadı bu albüm? tam tatil havasında gidecek türden ama niyeyse şimdi patlattılar. ramazan geliyor falan diye mi acep? (bkz: buradan sonrası geyik)
  • murat boz'un sesiyle ne oynanmış arkadaş şaka gibi bir albüm.sıla'nın temelli'sini sevemedim çok copy paste geldi zorlama geldi yakıştıramadım.
    üzüm tarkan'ın en vasat albümü metamorfoz'a bile giremezdi bence.diğerlerini dinlemek gelmedi içimden açıkçası ama yine de kulak ucuyla dinledim nihayetinde onları da sevemedim, beklentilerimin çok altında kalmış.çıkış şarkısını da beğenmedim zaten.albüm çıkmadan sezen aksu ve şehrazat şarkısı çıkarılmış albümden hayır yani anlamadığım albümdekilerden daha mı kötülerdi ? sezen tuvalette iki satır yazsa hit olur (bkz: sen çoktan gitmişsin) (bkz: yankı) (bkz: düşler ülkesinin gelgit akıllısı) bak sezen eksik albümde o net!.deniz erten mesela o da eksik.bi önceki albümünde çok güzel bi pop şarkısı vermişti boz'a (bkz: geri dönüş olsa) üstelik bu şarkı murat boz'a çok yaramıştı ki şarkının tarzı kendisiyle özdeşleşmişti resmen,zaten hit oldu.
    murat boz'dan elbette bi kış güneşi ne bileyim senin aşkın balondu söndü beklemiyorum,kapasitesi belli bi adam magazin gülü,tarkan'a bi nebze ikame popstar olabilecekken acun'un kapıkulu olmayı tercih etti.son albümden bu yana 5 sene ara vermeyecekti bence,kendi işine odaklanmalıydı.
    albümler ilk dinlemede genelde sevilmez kabul fakat bu albüm gerçekten kötü olmuş be.neyse.
  • (bkz: guilty pleasure)

murat bozun tek iyi sarkisi.
  • şarkı güzelmiş murat boz'un amk.
hesabın var mı? giriş yap