• ilk başta ben bu adamı sao paulo aldı sanıyordum, lan dedim kaç para verdiler acaba. meğer deportivo maldonado diye bir takım almış ve sao paulo'ya kiralamış. deportivo maldonado dediğiniz takım uruguay ligi'nde 2. ligde oynayan bir takım ve calleri için 11 milyon euro ödüyor. adamı hiçbir maçta oynatmadan direk kiralıyorlar 1 milyon euro karşılığında. merak edip araştırmıştım bu takım ne ayak diye çünkü garip bir olay vardı bu işin içinde. hiçbir başarısı olmayan 200 taraftarı olan, gayet başarısız bir takımmış bu maldonado ve kulüp sahibi ingiltere'de yarış atlarına sahip zengin bir herifmiş.

adamın olayı güney amerika'da yıldız potansiyelli, parlayabilecek oyuncuları ikna edebilirse alıp hiç oynatmadan böyle para kiralayıp veya satıp para kazanmakmış. geçmişteki transferlerine falan baktım takımın daha geçen sene estudiantes'ten falan adam alıp city'e satmışlar mesela. alex sandro'yu alıp porto'ya satmışlar baya karla, porta da hayvan gibi karla gidip juventus'a satmıştı tabi. yalnız, kulüp bundan hiçbir gelir elde etmiyormuş, adam futbolcu ticareti yapıyor yani para kazanmak için. calleri'yi 11 milyon euro'ya almışlar, bu yıl için 4.7 milyon euro bedelle 1 yıllık kiralamışlar west ham'a mesela. olur da orda iş yaparsa adam yine cebine milyon eurolar indirecek. cidden şu futbol dünyasında inanılmaz işler dönüyor, ilk defa böyle bir şeye şahit oldum.
  • fm 2016'da takımını tek forvet oynatanların hiç düşünmeden alması gereken arjantinli arkadaşımız. hiçbir maçını izlemedim lakin oyundaki performansının yarsını gerçekte gösterse çarşı pazar karışır. oyun tabiri ile tam bir complete forward.
  • menajerinin elinde bayağı bir hakkı olan yetenekli yıldız adayı. fmde bile almak için kırk takla attırıyorlar adama gerçekte nerelere gidecek merak konusu. rabona golü transferini yapana güzel reklam.
  • dün attığı rabona golü ile bir anda internette popüler olan boca juniors futbolcusu. yalnız gol kıştırtıcı, nefes kesici bir gol.

calleri - rabona
  • geçtiğimiz sezon boca juniors formasıyla çıkmış olduğu 53 karşılaşmada 21 gol atıp 11 de asist yapmış olan 22 yaşındaki forvet oyuncusu.
  • arjantin'in son dönemlerde parıldayan yıldızıdır kendisi.

buralar calleri galatasaray'a gelse de gelmese de her türlü zaten değerlenecek de... inter bu adam için boca'ya 12 milyon euro'luk bir teklif götürmüş. galatasaray'ın 6 milyon eurosu gayet komik kalmaktadır teklifin yanında. calleri'nin sol yanına 6 milyon vermiş gibi oluyorsun. boca juniors yetkilileri iki teklifi yan yana koyup göbeklerini tuta tuta gülmüşlerdir herhalde.
  • beşiktaş'a kiralık olarak gelmesi söz konusu. ingiliz gazetelerinde haberler çıkar 1-2 güne. olursa çok iyi transfer..
  • 1993 dogumlu arjantinli forvet. sag kanatta da oynayabilen oyucuncu boca juniors formasi giyiyor. kisa boylu, pirpir forvetlerden, tarzi javier saviola yi andiriyor.
  • attığı rabona golü öncesinde de çok maçını izledim, oyun tarzı agüero'ya ciddi anlamda benziyor. son vuruşları şuan için çok başarılı olmasa da fırsatçı bir golcü, kendisini mutlaka daha da geliştirecektir daha 21 yaşında. yakın zamanda avrupa'da bir lige transfer olmasını bekliyorum ben. bu sene olmasa da 2016 yılında büyük ihtimalle la liga'dan valencia, sevilla, villarreal gibi takımlardan birisine gider diye düşünüyorum.
  • 2016 copa libertadores sezonunda sao paulo fc formasıyla attığı 9 golle gol kralı olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap