• 8 kasım 2010 sevilla valencia maçı'nda mehmet topal 'ın kırmızı kart gördüğü pozisyonda yerdeki debelenmeleri ve ağzını sonuna kadar açıp götoğlanı taklidi yapmasıyla hafızalarda yer etmiştir, şu ikili mücadelelerde ispanyol baskebolcular gibi davranan piç futbolculardan bir kez daha tiksindim sayesinde.
  • ünü var, sakatlık geçmişi dolgun, geçen sezonun büyük kısmında oynamamış, yaş 30 ve üzeri. parametrelere bakılırsa gelecek sezon süper lig’de.
  • 5 aralık 2009 juventus inter maçı'nda bu adama baktım, baktım, baktım... kime benziyordu da bu herifi her gördüğümde kafayı yiyecek gibi oluyordum? kim ulan kim?!? sonunda buldum.

(bkz: zekai kirişçi)

http://4.bp.blogspot.com/…6hk61amuw/s320/zekai7.jpg
    http://api.ning.com/…mai0gem/fcbarcelona08and09.jpg
    http://www.oleole.com/…josemartincaceres_273098.jpg
  • döne döne mevlaya ulaşan pezevenk.
  • juventus'un canı sıkıldıkça kiraladığı futbolcu, adamın kariyeri düzenli olarak juventus'a kiralık olarak gelmekle geçti. hakkını yemeyelim bir kere de satın aldılar ve serbest bıraktılar. kendisi lazio'dan sezon sonuna kadar yine kiralanmış. adamın kariyerini düşündüğümde istemsiz bir şekilde gülüyorum.
  • ac milan ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladığı söylenen oyuncu. dünkü sağlık kontrolleri 8 saat sürmüş. herhalde genlerine kadar incelediler.
  • dünya kupası rusya 2018, son 16 maçında portekize karşı çok büyük oynayan defans oyuncusu.

kariyerinde barcelona ve juventus var. bir de bonservisi elindeyken trabzon almamış kendisini. tamam hayat çok ilginç ama bu ne ki şimdi.
  • bu adam bundan iki sene önceki haliyle türkiye ligi için oldukça kalbur üstü bir defans olarak kalırdı. basan, ısıran oldukça seri ve kendini sakınmayan bir stoperdi. aşil sakatlığı sonrası nasıl döner eder eski hızı olur mu veya o hamleli motive haline dönebilir mi hepsi soru işareti... ama denildiği gibi trabzonspor aldıysa oldukça iyi bir iş yapmıştır diyebilirim. zeki yavru-uğur demirok(mustafa yumlu)- jan durica-mustafa akbaş geri dörtlüsünden bir anda pereira-cacares-durica-mas dörlüsüne evrilir defans. adamların özverisini her ne kadar takdir etsem de aradaki kalite farkı yadsınamaz.
    bu adamın tek bacağı sakat hali bile trabzonspor için bir kadro kalitesi artışı yaratacaktır. bakalım yine sallama bir haber mi yoksa doğru mu göreceğiz.
  • 29 yaşında önümüzdeki sezonun devre arasına kadar sakatlığı bulunan, bek oynayabilen stoper. saçlarıyla ilgilenmekten genelde oyununa konsantre olamayan bir futbolcu olsa da juventus, sevilla, barcelona takımlarında takılmışlığı olan bir futbolcu. mevkisel ve bütçesel açıdan beşiktaş'ın ilgisini çekebilir.
  • sanırım an itibariyle trabzonspor futbolcusu.

ciddi sakatlıklar yaşadı fakat hiçbiri kronik değil. kolay sakatlanabilen bir görüntüsü var denirse katılırım. alkol sorunu ve zaman zaman dillendirilen madde bağımlılığı da var... gel gör ki çok yetenekli bir eleman.

cıvıtmaz ya da ciddi sakatlık geçirmezse durica reisle ligin en efsane ikilisi olabilirler...

ulan yumlu oynuyor orada yumlu!
hesabın var mı? giriş yap