• 92 doğumlu aktör velet. american splendor'un castinde robin olarak gözüküyor.
  • zathurada kendisi izlerken gerek saç kesimi ve yüz hatları ile gerekse mimikleri ve hareketleriyle bana erdem ergüney*in küçülmüş versiyonunu hatırlatan aktör.
  • "yuruyen sato" ("hauru no ugoku shiro"/"howl's moving castle") adli miyazaki basyapitinin ingilizce dublajli versiyonunda tatli markl/marukuru'yu seslendiren veled.

http://www.joshhutcherson.com/
  • the hunger games kitabının 2012 sinema uyarlamasında ana karakter olan peeata mellark olacakmış. olmasın diyorum kitaptaki karekter sarışın ve masmavi gözlere sahip, üstelik fırıncılıktan geldiği içinde epey iri bir tip olarak beynimize kazındı. bu daha çok toy, ufak tefek ve yapısız kalıyor.. umarım çok iyi bir performans gösterirsin ve beni şaşırtırsın. ayrıca yapımcıların kitap karakterleri ile kıyaslandığında oyuncu seçimi konusunda daha titiz davranmaları gerekmez mi?
  • 'dünyanın merkezine yolculuk' filminde rol almış genç oyuncu.
  • neden peeta olduğunu anlamadığım şahıs. hem acayip kısa, hem sarışın mavi gözlü değil. hiç bir özelliği role uymamasına rağmen rolu almasını torpile mi bağlasam bilemedim.
    ama harbiden yakışıklı çocuk. bi karizması var allah için.
  • (bkz: sinan özen)
  • little manhattan filmindeki rosemary diyerek sevimli ağlayışıyla insanda gülme isteği yaratan başarılı ve 1992 doğumlu aktör.
  • ilk filmde kötü olmasına rağmen catching fire filminde gayet iyi oynamıştır. fakat peeta rolünü ne kadar hakediyor tartışılır.
  • ilk kez açlık oyunlarının fragmanını gördüğümde şaka olduğunu düşünmüş ve bu alakasız kişiyi peeta mellark rolüne seçmelerine inanamamıştım. ancak filmi izledikten sonra kafamdaki peeta direkt budur demesem de, korktuğum kadar berbat da bulmadım. ikinci filmle de taşlar biraz daha yerine oturdu. en önemlisi de ikinci film geldikten sonra neti kurcalarken bir dolu videosunu izledim kendisinin ve sevgim enginlere sığmaz, taşar oldu. jennifer lawrence ile mükemmel bir kimyaları var, zaten sette de en komik ikili olarak anılıyorlar. birlikte verdikleri röportajlara ne zaman dalsam çıkamıyorum. sanırım bu kimya filme yansıdı ve çoğu kişinin tereddütünü azaltan şey oldu. kısacası gerçek hayatta oldukça zeki, esprili, komikli bir arkadaşımız. tanıyınca seversiniz.

peeta rolüne dönersek, o konuyla alakalı tek sıkıntı bence filmdeki peeta'nın her zaman kitaptakine göre daha duygusal kalması. yani kitapta da duygusal ve romantik bir peeta var tabi ama filmlerde gözüme ezik derecesinde duygusal gözüküyor. sanırım görünüşünden ve herkesin nedense dillendirmeye doyamadığı kısa boyundan ziyade, asıl sıkıntı bu. bunun da yönetmenin peeta yorumu olduğunu düşündüğümden çok da eleştiremiyorum, sonuç olarak uyarlama. demek ki yönetmenin peeta'sı benimkiyle uyuşmuyor dedim geçtim.

neyse, yolun açık olsun caş.
hesabın var mı? giriş yap