şükela:  tümü | bugün
 • roxette'in bana tumden 1992'yi hatirlatan parcasi..
 • aldığım ilk single
 • araba çalıp benzini bitene kadar dolanmak.
 • (bkz: joyriders)
 • sozleri a$agidaki gibi bir nazim turu te$kil eden $arki.

  joyride
  words & music: per gessle
  published by jimmy fun music

  i hit the road out of nowhere,
  i had to jump in my car
  and be a rider in a love game
  following the stars,
  don't need no book of wisdom, i get no money talk at all.
  she has a train going downtown,
  she's got a club on the moon
  and she's telling all her secrets
  in a wonderful balloon.
  oh she's the heart of the funfair,
  she's got me whistling her private tune.
  and it all begins where it ends,
  and she's all mine, my magic friend.
  she says: hello, you fool, i love you,
  c'mon join the joyride, join the joyride.
  she's a flower, i can paint her,
  she's a child of the sun,
  we're a part of this together,
  could never turn around and run.
  don't need no fortune teller
  to know where my lucky love belongs oh no.
  cos it all begins again when it ends,
  and we're all magic friends.
  she says: hello, you fool, i love you,
  c'mon join the joyride, be a joyrider.
  i take you on a skyride, a felling like you're spellbound.
  the sunshine is a lady who rox you like a baby.
 • roxettein look sharptan sonra başarısını pekiştirdiği, dünyanın en ünlü pop müzik grupları arasına girdiği olağanüstü başarılı nefis albümü. bu albümü yayınladıktan sonra 92'de çıktıkları joyride tour ile neredeyse bütün dünyayı(evet türkiye yok gene) dolaşmışlar, konser kayıtlarından da tourism adlı albümlerini çıkarmışlardır. bu albümdeki hotblooded marie'nin elinden çıkmış roxette tarihindeki tek şarkıdır ve albümün en sıkı parçalarından biridir. aslında bu albümde bir üstünlük sıralaması dahi yapamıyorum şarkılar arasında, hepsi de harika. souldeep adlı şarkı ilk albümleri pearls of passiondan gelmiştir. pearls of passion grubun sönük döneminde kaldığı için pek ortaya çıkamadığından koymuşlar olsa gerek, bu da pek güzeldir. bu albüm de diğer roxette albümleri gibi son parça damardan olsun ekolündendir ve perfect day roxette'in en vurucu şarkılarından biridir. watercolours in the rain müthiş bunalımlı mükemmel bir şarkıdır. church of your heart içimi sevinçle doldurur hep, do you get excited duyup duyacağım en hüzünlü şarkıdır herhalde. spending my time konusunda yazamıyorum bile. physical fascinationın da anıları falan var... off, bu albümü o kadar çok dinledim ki, hayatımın bir bölümüyle neredeyse özdeşleşmiş durumda. ve galiba bu albümdeki en* can sıkıcı parça joyride ama tabii bir yere kadar. neyse işte alın dinleyin, asla pişman olmayacağınız bir klasik artık bu albüm.

  1. joyride
  2. hotblooded
  3. fading like a flower
  4. knockin' on every door
  5. spending my time
  6. soul deep
  7. watercolours in the rain
  8. big l.
  9. do you get excited?
  10. church of your heart
  11. small talk
  12. physical fascination
  13. things will never be the same
  14. perfect day
 • 11 mayıs 1991 itibariyle amerika listelerinde amy grant şarkısı baby baby'nin ardından 1 haftalığına zirveye çıkmış, 13 nisan itibariyle de avustralya listelerinde 3 hafta süreyle zirve görmüştür. amerika'da zirveyi hi five şarkısı i like the way (the kissing game)'e, avustralya'da ise ratcat ep'si tingles(ain't that bad)'e bırakmıştır. ingilterede ise zirvenin yüzünü görememiş ama yılın en iyi 50 single'i arasına 47. numarada adını yazdırmıştır. aynı zamanda klibi sayesinde, yatarak gitar çalma tekniğini tüm dünyaya öğretmiş, bu sayede de sanırım müzisyenlerin gönlünde taht falan kurmuştur.
 • lise yıllarımın son günlerinde piyasa sürülen roxette'nin taş ve bir o kadar gaz şarkısı, şarkıyı dinledikçe lise- ev yolunda yürürken başım eyik ıslık çalan halim gelir aklıma "hello yiffu" söylemleriyle... bir de 2 saatte pilleri yutan şerefsiz yarım kiloluk walkman'im..
 • 90'li yillarda trt'nin ithal edip dublajsiz yayinladigi ve uzun sacli bi abinin sundugu bi populer muzik programinda "smashing sattelite" tanitimiyla yayinlanmasindan dolayi adini uc hafta boyunca bu zannettigim sarki. sonradan anladim ki smashing sattelite programda her haftanin bi hitini gosterdikleri bolumun adi cikmasin mi...
 • 2006'da gosterime girecek hollanda yapimi bir yolculuk filmi, muziklerini epica hazirliyor.