şükela:  tümü | bugün soru sor
  • etik açıdan farkı bulunmayan hareketlerdir. ikisinde de parasını vermediğin hizmeti kullanırsın. ikisinde de kendini "çok para istemeselermiş ne yapayım" diye avutursun.

kendince haklısındır. fakat yine de hırsızsındır.

edit: hatta ırkçılığı da hırsızlığına bahane edebilirsin. alçak araplara para mı vereceğim bide dersin, pis türkler zaten bizi sömürüyor dersin, inan hiç fark yok arada.

yada iptv'den maç izlediğinde başkasına fatura edilmediğini düşünürsün. fakat beinsports aylık fiyatların belki de kaçak kullanımların kâr marjını düşürmesi yüzünden olması gerekenden yüksek olduğunu düşünmezsin. yada düşünürsün de işte, işine gelmez :)

hırsızlığını savunmak için bahanen boldur.
  • fesat yazar beyanı.

kaçak elektrikte kullanılan elektrik, faturalıya da yansır. sor bakalım iptv kullanılınca diğer maç izleyen üyelere ekstra giren çıkan bir şey varmıymış!
  • iptv'den maç izlediğinde bedeli başkalarından kesilmez.
  • biri temel ihtiyaç biri lükstür. doğru olan şey devletin kürtlere olduğu gibi diğer vatandaşlarına da kaçak elektrik , yani ücretsiz elektrik kullanabilme imkanı sağlamasıdır. temel ihtiyaçlarımıza vermek zorunda olduğumuz fahiş ücretler ortadan kalktığında insanlar zaten lüksleri kaçak kullanmak yerine parasını vererek kullanmayı tercih ederler.
  • kaçak elektrik kullanımıyla iptv olayı farklı. iptv parasını vererek izlenen bir platform. iptv seçeneği olmasa bu kadar çok yayını tek çatı altında toplamak imkansız gibi bir şey. sonuçta bir para verip hizmet alıyorsun. kaçak elektrik kullananlar herhangi bir bedel ödemiyorlar.
  • "iptv'den maç izlediğinde parası başkalarından kesilmez"

aslında kesilir. izlemeyin demiyorum korsan tatlı bir şey ama ne kadar az kişi alırsa fiyatlar bir o kadar artacak, dolayısıyla alan insanlar daha fazla para vermiş olacak.

biraz uzun vadeli düşünürseniz anlarsınız. parasıyla satın alanlara her türlü zarar vereceksiniz, o şirket para kazanmadığı zaman daha kötü hizmet sunacak ve/veya fiyatları artırma yoluna gidecek. bu dünyada hiçbir şey bedava değil sevgili suserler, siz para vermiyorsanız ya bilgilerinizi satıyorsunuzdur ya da başkası veriyor demektir.

yani izleyecekseniz izleyin ama ben kimseye zarar vermiyorum ikiyüzlülüğüne girmeyin.
  • internete para veriyorum, internetin içindeki her imkanı kullanırım
  • ikisi de kaçaktır. ikisini de yapmıyorum fakat kaçak elektrik daha mide bulandırıcı geliyor.
  • ip tv uygulamaları yasal platformlarda satılıyorsa bunu satani da sorgulamak gerekir
  • elektrik herkes için ayrı ayrı üretilen, kaçak kullandığında senin ödemen gereken parayı başkasının ödediği birşeydir. iptv ise izleyene göre ayrı üretilmez. sen izlesende maliyeti aynıdır izlemesen de aynı.