• gerekli değildir. alabileceği en düşük cezayı almış zaten tüm indirimlerden yararlanmıştır. sokakta şiddet gören bir insana birinin kalbine bıçak saplayarak yardım edemezsiniz. misliyle karşılık diye bir şey var. illa bıçak işin içine girdiyse koluna sapla bacağına sapla kalp direkt öldürmeye teşebbüs. özel af demek herkesin kendi adaletini kendi sağlamaya çalışmasına yol açar.
  • yani linç yemek istemiyorum ama siz harbiden cinayet işlemiş adamın serbest bırakılması gerektiğini mi savunuyorsunuz? adam karısıyla kavga ediyor, hımmm dur o zaman bi’ satır kapıp geleyim. hasta mısınız lan siz? bu işlerin en azından adalet önünde bu kadar kolay olabileceğini mi düşünüyorsunuz?
  • göremeyecek olduğumuz başlık
  • dosyanın kapsamını içeriğini bilmeden, kamu vicdanı yaratıp kasten adam öldürmeden yargılanan birisinin beraat verilmesini savunan bir çoğunluk var.temel hukuk başlangıcı dersi liselerde muhakkak ders olarak okutulmalı diye düşünüyorum.
  • kişiye özel yapılan düzenlemeler yüzünden bu hale gelmiş bir ülkede yaşıyoruz. kişiye özel hukuk değerlendirildiği için de çeşitli cinayet zanlıları, yolsuzluk yapanlar ve daha niceleri ortada geziyor. yargılamalar, adaletli olduğu sürece hukuk vardır. hiçbir kanun veya düzenleme kişiye özel çıkartılmamalı.
  • saçmalık. neyin özel affı acaba? savunduğunuz adam basbaya bir katil; bilmem farkında mısınız? o zaman siz de kız arkadaşınızla kavga ederken yoldan rastgele biri gelsin, bıçağı kalbinize saplasın. ki şahsın kullandığı bıçak da hiç meyve soymak için kullanılabilecek bir bıçak değil, kimse kusuruma bakmasın. savunduğunuz şeye göre, desteklediğiniz ve normalleştirmeye çalıştığınız olay tam olarak bir cinayet. buna rağmen hala bu kişi için özel af çıkmasını istiyorsanız, lütfen adalet anlayışınızı sorgulayın bence.
  • saçma.

alenen katildir.
  • olayın içinde kadının bulunması talihsizliği ile türk feminist arkadaşların fikir sıçması. ne affı ne beraati arkadaşlar? zaten şu memlekette kimin ne konuda bilgisi yoksa en çok o konuda fikri var. eh haliyle herkesin hukuk hakkında bir fikri var.
  • canı korumak için can alınca af olur mu ? o adamın yapmadığının farklısını yaptı maalesef belki istemeyerek , belki bi hezeyanla , belki sinirle ....belkileri anlamlı kesin ..

amaç bir insanı korumakken neden bir insandan geçtik . her kötüyü asmak , kesmek mi gerek ! ya da her sinirlendiğimizde can mı acıtmalıyız !

şahsen tanımıyorum kendisini , bir kadın olarak empati yapabiliyorum. zor anlarımda insanların , hele ki tanımadığım insanların desteğini görmek yaşama sevinci bir yerde . ama yanlışı doğruyla kapatırken yanlış yapmak ...

maalesef özel af çıkması çok zor bir durum. olay , eylem , sonuç ortada . burda bir haneye tecavüzden konuşmuyoruz. belki de , o dövülen kadın öldürseydi o adamı kadir kadar ceza almayacaktı . ama hukuk yasa ( çok yakın olmayarak ) bu konularda farklı kararlara sahip. yanlışım varsa tabi düzeltebilirsiniz .
    ama kadın cinayetleri , eş öldürmeleri , aile içi tecavüzde kadınlarımızın kendileri korumlarını gündemden hepberaber takip ediyoruz ve sonuçlarını da .

kadir ‘e çok üzülüyorum. ilk davasında keşke dedim.
    ve sokakta birinin öldüğünü görsek brişey yapmasak mı ? dedim.
    gerçekten bazen yapmamalıyız. çünkü hepimiz ayrıyız. bazen tepkilerimiz farklı oluyor. kadir belki böyle olacağını düşünmedi . ama o anda yediremedi , dayanamadı , sinir gerginlik hali ile bir eylemde bulundu maalesef.
    bazen kızdığımızda ağzımızdan çıkmasını istemediğimiz , pişman olduğumuz ama çıkan o kelimeler , cümleler gibi . çıktı o kelimeler batırdı ya herşeyi o anda . işte öyle oldu kadire de.

yeni bir yasa ....gelmediği sürece ,özel af çıkmaz tabi. kanunlar belli , maddeler hepsi belli .
    keşke kadir keşke keşkeee çıksa ...

ps : gündemden takip ettiğim : kadir’in korumak için adam öldürdüğü kadın , ölen adamı sevdiğini aralarında ufak bir tartışma olduğunu söylerek bir de o nu koruyan gence (kadir e ) bilenik açıklama yaptı.

ne diyelim keser döner , sap döner eğer böyle ise inşaallah..
  • 25 santimlik bıçağı, adamın kaburgaların arasından doğrudan kalbine saplamasaydı, ölen şahsın kız arkadaşı bizim bir sorunumuz yoktu, getti gül gibi yiğidim demeseydi, böylesi bir af olursa şayet yanında kız arkadaşı yüksek sesle konuşan her erkeği öldürmek serbest hâle gelecek olmasaydı, onu da yaparlardı kesin.

vay canına yandığım misandri çağı. sen nasıl bu kadar çok erkek düşmanı frankenstein'lar yarattın?

başlığı açan sivilceli bir ergen ve henüz kız arkadaşı yok, hiç kız arkadaşı ile sokakta tartışmamış anlaşılan.
hesabın var mı? giriş yap