• günümüz lise ve üniversite gençlerinin bolca kullandığı ne anlama geldiğini benim kadar onların da anlamadığı kelime.
    örnek kullanımlar şu şekildedir:
    birinin yaptığı enteresan bir olaya şahit olunduğunda: "abi acaip kafalar ya"
    gördüğü şeyi tam olarak anlayamadığında/ takip edemediğinde/ şaşırdığında: "oo kafalar kafalar"
  • son 1 aydır neredeyse tüm videolarını seyrettiğim kanal. yeni bir youtube kanalı projem var ve bu nedenle şuan ki popüler youtuberları incelemek istedim. genelde hepsi aynı konuları işliyor ve birbirileri arasında hem rekabet hem de büyük dayanışma var bu hoşuma gitti. kafalar kanalını farkettim ve hem konseptleri hem de mizahları (özellikle atakan'ın) çok hoşuma gitti. işin kötü yanı son 1 aydır tüm paylaşımlarını inceleyeyim derken sonunda olanlar oldu ve bu üç eleman dün gece rüyama girdi. atakan beni kışkırtıyordu ve boncuk atan tabancayla kafama ateş edip duruyordu. her neyse, güzel bir ekip, bu tayfayı ileride beyaz perdede birçok projede göreceğimize inanıyorum. yolları açık olsun.
  • başarısız ve fake içerikleri üreten, 7-15 yaş grubuna hitap eden bir youtube kanalı.
  • bir kumar sitesi reklamı yüzünden gözaltına alınıp bırakılmışlar. o korkuyla bırakırlar bu işleri bence.
  • umreye gidip bütün goygoy yapan elemanlar ?ha bi de iphone 7 aldılardı baya ucuza.her şeyi geçtim arkada trilyon lumen ışık varken (mekke),cidden güneş bar zannedersin arkada"nur dağında heryer ışıl ışıl çok acayip,her yeri görebiliyoruz" diyen eleman var aralarında.maşallah harbiden kafalar uzay.
  • şuan serbestler ama mahkemeleri devam ediyormuş.
    viral kokan hareketler bunlar.
    https://youtu.be/tfhmcpisq4q
  • youtube'da takip ettiğim kanallardan ilk üçe girerdi ama hem youtube'dan hem de facebook gruptan ayrıldım.

bi tarafları kalkmış anlaşılan. adam seçmeye başlamışlar. şimdi napıyorlarsa yapsınlar umurumda değil.
  • popcorn içerik üreten, ara sıra baktığım bir kanal.

ancak izlenme ve ilgi toplayabilmek için her şeyi yapmaları düşünmeden hareket etmelerine neden oluyor. geçenlerde bir kumar sitesinin reklamını yapmaları, gözaltına alınıp haklarında dava açılmasıyla sonuçlandı. o videoyu da silmişler.

şimdi yeni bir video yayınlamışlar. -30 derecede 1 saat! diye. bir marketin gıda soğuk hava deposuna giriyorlar ve bir saat kalmaya çalışıyorlar. etrafta tavuk falan var. tamam tavuklar paketli ve ambalajlı olabilir ama aynı zamanda kancalar da var. bu demek oluyor ki oraya kesimi yapılmış hayvan da asılıyor. demek ki orası açık veya kapalı gıda ürünlerinin saklandığı bir depo. demek ki orasının steril ve temiz kalması gerek.

peki bu arkadaşlar ne yapıyor? sokaktaki günlük halleriyle depoya giriyorlar.

- ayakta galoş yok. lan benim gittiğim diş polikliniği daha kapıdan girer girmez, galoş taktırıyor. danışmaya varadan galoşu takıyorum.

- üzerlerinde bir önlük yok. sokaktaki pantolon ve montlarıyla direk içeri girmişler.

- ağızlarında bir maske yok. aksır, tıksır, istersen kus.

- başlarında bir bone yok. saçlar sakallar saçılsın etrafa.

video boyunca tuhaf hareketler yapıyorlar. twerk falan yapıyorlar. erkek adam göt sallar mı allasen. en sonunda da olan oluyor ve gıda deposunun içinde kusuyorlar. bir milyon küsür kişi de bu saçmalığı izlemiş. atakan özyurt'ın eniştesi sayesinde içerisinde tepindikleri, kustukları soğuk hava deposunu bulmuşlar. atakan özyurt'un eniştesinden ricam o marketin ismini versin de oradan alışveriş yapmayalım.

ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=pvu1hbgca_0
  • bakışlarındaki aşırı ego artışı iyice videolara vurmaya başladı, özellikle atakan adlı elemanın. komiktiniz beyler ama kendinizi de koruyun, bozmayın yani parayı görünce. fatih efendi çocuk ama tebrik edilesi.
  • eskilerin youtube kanalı, şimdilerin ergentube kanalıdır.

ulan şu koyduğumun youtube'unda beğenerek takip ettiğim kanallar bir kere de olsa -15 yaş kitlesine yönelmesin be kardeşim. tamam anlıyorum. nasıl sanatsal filmler ülkemizde tutulmadığı için düğün dernek, recep ivedik gibi filmler yapılıyor ise youtube piyasasını da bu 15 yaş altı ergenliğe bile daha girememiş velet kardeşlerimiz yönetiyor.

eskiden ergenlerin değil de +20 yaş kitlesinin beğeneceği içerikler üretiyorlardı. bizim jenerasyonun şimdiki yeni jenerasyondan farklı olan bir özelliği de yorum yapmama hastalığı. bizim jenerasyon kendim de dahil olmak üzere yorum yapmaya ya üşeniyor, ya da gereksiz falan buluyor. videoya like atıp geçiyoruz beğenince. bu veletler deli dana gibi yorumlar döşeyince bu kanalların sahipleri acaba kendilerini takip eden kitle onlar mı zannediyor bilmiyorum fakat büyük yanılgı içerisine giriyorlar. kışkırtmaları bile artık buram buram samimiyetsizlik kokmaya başladı.

ola ki okurlar ise artık orkun ışıtmak, enes batur tarzı videolar yapmayı bir an önce bıraksınlar. kitle öyle videolar görmek istese zaten sizi değil onları takip eder.

sabrımı taşıran son damla en son paylaştıkları yorumlarla şarkı videosu oldu. biraz özeleştiri yapın. sizi 80-90 jenerasyonu da takip ediyor gençler. kusura bakmayın ama abonelikten çıkarmama son bir saçma video paylaşma hakkınız kaldı. tekrar yapılan popülizme boyun eğerek yaptığınız videoda bizzat en eski aboneleri olarak çıkacağım abonelikten. 1 aboneden bir şey değişmez belki ama su taşıyan karınca misali maksat tavrımız belli olsun.
hesabın var mı? giriş yap