şükela:  tümü | bugün
  • uçsuz bucaksız kırlarda sefa yürüyüşüne çıkmış gibi umursamazca, hiçbir kaygı hissetmeden yürüyen; kıytırık karakterli, bencil kadın.

şimdiye kadar kendilerinden söz edilmemiş olması beni öyle şaşırttı ki saatlerdir anahtar kelimelerle bu zillileri arıyorum. (bkz: aramaya inanmak) kamu spotunu da araya sıkıştırdığıma göre şimdi bu kancıklardan bahsedebilirim.

bu moron, karşısından biri geldiğinde adeta bölgesini sahiplenen köpek gibi diş göstererek üstüne üstüne yürür. ablacım, kaldırım iki kişilik. görmüyor musun? herkes kaldırımın sağından yürüse, hepimiz yolumuza gitsek olmaz mı? yok. bu uğursuz tam ortadan öyle dik dik yürür ki, üzerinizden geçecek sanırsınız. sanki kale boş, bu ablamız gol olmaya gidiyor. bir sakin ol ablacım.

bir çoğunuzun aklına beşiktaş meydanı'ndaki ışıklardan, kabataş'a doğru yola paralel ilerlerken, tam caminin yanından geçtiğimiz iki kişilik kaldırım geldi biliyorum. süper örnek. bilmeyenlere; bir tarafta korkuluklar, bir tarafta düz duvar, daracık bir kaldırım. fakat bu ablamız yine tam ortadan yürüyor. ne yapmayı amaçlamaktadır bilmiyorum. bu tek hücreli ufukta gözüktüğünde, " heh bela geliyor" diyerek kendisine peşin peşin küfrediyorum. buluşma noktamızda hala çizgisini bozmamışsa, sıfır noktasına geldiğimizde yaşına bakmaksızın "ablacım içimden mi geçeceksin?" diyerek farkındalık yaratmaya çalışıyorum. buna rağmen hala bana çarpmayı başarırsa ayarlar, hakaretler silsilesi.. bir de bu olanlar üzerine çirkeflik yaparsa acayip pislikleşiyorum. şöyle bir bakıyorlar "ulan ben deliyim bu benden deli.." topukluyorlar. kendimi de ifşa etmiş oldum. bu zilliler tanıdı şimdi beni. neyse.

dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneden bu insan kırmalarını sadece kaldırımlarda aramakla hataya düşersiniz. bu yaratıklar ne yazık ki hayatın her alanında, her katmanında bulunmaktadır.

yağmurlu havalarda şemsiyesini kendine kalkan eder, karşıdan kim geliyor sallamaz, milleti gözünden eder. arabasının içindeyse milleti çamurlu sularla ıslata ıslata dümdüz gider. yeterki sürüş zevkinden olmasın.

çift şeritli yolu ortalar, ne sağından ne solundan geçebilirsin. ola ki geçtin; kıçına dayanır, el kol yapar, küfürler eder. manyak karı.

kendisine kırmızı yanarken yola atlar. çarpmamak için kaldırıma çıkmak zorunda kalırsın, dönüp bakmaz. görmezden gelir, salağa yatar.

biraz büyür.(yaşlanma babında, zihnen ne mümkün) toplu taşımada karşına çıkar. ortalığı yıka yıka kalabalığı deler geçer. kim varsa alayını siker atar. yeter ki otursun, rahat etsin. oturamadı mı? araçta kim varsa alayı orospu çocuğudur, ahlaksızdır, terbiyesizdir. nasıl yer vermezsiniz ulan soysuz köpekler?

iş yerinde, aynı konumda ve aynı maaşla çalışırsın. ama bu abla elini hiçbir pis işe bulaştırmaz. erkek varken bu kancık mı yapacak? derdi tasası da bitmez. yalnız, aybaşı geldiğinde bankamatiğe koşa koşa gider. bir de orada sıra kavgası yapar allahın belası.

hamile kalır. kış mevsimi gecenin bir yarısı canı erik ister, karpuz ister, kiraz ister.. hangi meyvenin bulunması zorsa ondan ister. "sabah işe gidecek, ulan her yer kar, hava buz.." demeden maymun kocasını kaldırır sokaklara salar. şımarık yelloz karı.

ben yazmaktan yoruldum.. bu kadınları anlatmakla bitiremeyiz. önemli olan altyapısını anlamak beyler.. gözlerimizi kapatıyoruz ve kendimize şu soruyu soruyoruz. neden?

neden böyle olduklarını cevaplandırdıktan sonra neden sayılarının bu kadar çok olduğunu, neden toplumdan dışlanmadıklarını, nasıl böyle moron kalabildiklerini de bir düşünelim..

yürüdüğü kaldırımı paylaşamayan kadın, seninle hayatı nasıl paylaşacak?
  • sevim koş mahalleye mizojini gelmiş.

(bkz: mizojini)
  • super mario gibi üstüne basıp geçmek istediğim kadındır
  • bunun daha da fenası yanyana yürüyerek geniş kaldırımı dahi kapatan insan güruhları. bunu iki cinsiyetten insan da yapıyor fakat şöyle bi fark var: bu eylemi gerçekleştiren erkekler belli bir sosyal kesimle kısıtlıyken kadınların her kesimdeni bu eylemi gerçekleştirme potansiyeline sahip nedense.
  • yuruyusune göre karakter tayin eden bir adet suser ve sicmik başlığı.
  • ben bu insana hayranım. önce kızıyorum, sonra da gamsızlığına şapka çıkarıyorum, kendime senin ne acelen var gerizekalı diyorum.
  • (bkz: başlık entry ve nick uyumu)

tamam bu tür kadınlar kıl da, sadece kadınlar böyle değil ki, erkek versiyonu da var. hem de bizim ülkemizde heryerde.
    ben durup bekliyorum, daha içimden geçebilen olmadı, yemiyor çarpmak, toparlanıyorlar. ortalama bir erkeği de ezip geçebileceklerini sanmıyorum.
  • en içten küfürlerimi hediye ettiğim kadındır. böyle embesillerle çok kavga ediyorum sokakta.