• ustalara saygı kuşağı gibi, düzenli olarak kanal d ekranlarında rastlayabileceğiniz film kuşağı.
  • (bkz: havada panik)
  • çeşit 1 :dev karıncalar , pitonlar , dev yılanlar, köpek balıkları
    çeşit 2 : salgın hastalıklar
    çeşit 3 : yanardağ , tsunami, buzullar

ulen ne kolay iş kanal d'de bu filmleri seçen adam olmak.
  • yalnız, bir şey farkettim bu gece.

ne zaman televizyonda böyle bir filme rastlasam, oturup ağzımdan salyalar akıta akıta izliyorum. üstelik, bunun keyfini çoğu şey de vermiyor insana. umutsuzca zap yapılan an karşına çıkar, 'bu nedir?' diye merak edersin, merak o merak.

normalde olsa yüzüne bakmam bu tarz çoğu filmin, televizyonda gördüğümde kilitlenip kalıyorum.

nedir bunun sırrı?
  • bugünkü filmi serinin ilki olan "iki başlı köpekbalığı" olan müthiş kuşak. ilk filmi kaçıranlar, hadi iyisiniz köftehorlar. ilk filmin tutmaması üzerine -artık para mı akladılar bilmiyorum- çekilen diğer filmleri;
    3 başlı köpekbalığı,
    5 başlı köpek balığı: burada yönetmen herhalde 4 başlı köpekbalığı mı olur amk ?dedi 4ü atlayıp 5e geçti ki bence mantıklı.
    6 başlı köpekbalığı
    --- spoiler ---

5. filmde nerde lan 5. kafası derken götünde çıkmasıyla şaşkına çeviren senaryoda sürpriz yapılmış. orası da size sürpriz olsun
    --- spoiler ---
  • canavarlı türleri de vardır.

timsahımtırak, örümceğimsi ve yeri kazan gizemli bir türle savaşır kahramanlarımız. esas oğlan sarışın kızımızı birkaç defa kurtararak, sikindirik bir ilişkinin fitilini ateşlemeyi ihmal etmez. tüm klişelere uymak adına şişman veya gözlüklü karakterler sıraları geldikçe canavara yem olur.

bu arada canavar dediğin arkadaşı genelde göremezsiniz. o sahnelerde kameraman kamerayı sallayarak kurbanların peşinden koşar. eminim alanında havalı bir ismi de vardır bu yöntemin.*
  • + aydın bey merhaba.
    - merhaba caner. ne veriyoruz bu gece?
    + valla imdb'de çok hortumlu film afişleri dönüyor yayınlasak mı acaba?
    - yiyişme var mı?
    + gırla..
    - dayayın.
    + ama imdb puanı 3,2..
    - dayayın.
  • her ne kadar entelektuel haz için kurban edilmeye çalışılsalar da, bu filmlerin farklı ve tuhaf zevkli bir kafası vardır. hatta "b movie" segmentinde hastaları bile vardır. kuruyemişçilerde hep açıktır bu filmler.
hesabın var mı? giriş yap