• cocukken misket/bilye/meşe oynarken bilyeleri dizdikten sonra
    herkes aceleyle kapson - kapson1 - kapson2 derdi, hala merak ederim nedir yenir mi diye ...
  • amerika'da bir soyadi..
  • ilk entrysi olmazsam içimin rahata ermeyeceği klan üyesi.
  • sözlüğü keşfettiğim vakit, ki bu aynı zamanda suser olduğum dönemdir, işte tam kapşon için biçilmiş bir kumaş demiştim.
    bu adamın muhteşem popüler hafızası var. iran popüler müziğinden, kuzey londra'nın alternatif rock gruplarına kadar, her şeyi bilir. seda sayan'ın ölçüleri, yaşı, sadet peker'in avukatının adı, ilhan mansız'ın lise aşkı, kenan imirzalioğlu'nun köyde bilyalarını çalan sonradan meşhur olmuş sosyete mimarının adı gibi gündelik hayatta gözümüzün önünden akan sayısız bilgiyi vakanüvis dikkatiyle bir kenara not eder. nasılsa zamanı gelecektir.
    yaşadık.
  • yüzünü kimselerin göremediği ev kuşu.
  • karsı komsum. ya bakkalda karşılaşırız, ya da eowynde.
  • sözlükte yazmaya başlamak için üzerindeki gözlerin sıkılıp başka yöne çevrilmesini bekleyen sinsi yazar. görev adamı.
  • artık yazmaya başlasa da zevkle okusak sözlük güzelleşse dediğimiz fakat inadına yazmayan sözlüğü engin bilgilerinden mahrum bırakan yazar.
  • evde olmadığım zamanlarda, yaşadığım apartmanda vuku bulan her olayı gerek cep telefonu gerekse ekşi sözlük mesaj servisi vasıtası ile eşzamanlı bildiren, cnn muhabiri gibi adam. sağolsun, varolsun!!

örneğin:

ılık bir ağustos akşamı chapar, ortaköy'de soğuk birasını yudumlarken cebi çalar. arayan kapson'dur.

kapson- abi, sen dışarda mısın?
    chapar- evet. hayırdır.
    kapson- yok, sizin bina yanıyor da. onun için aradım
    chapar- nası yaaaa?!?!?
    kapson- senin katta bisey yok. en ust kat yanıyor. zaten itfaiye burada merak etme. ben bisey olursa bilgilendiririm.

olay aynen yaşanmıştır.
  • tanım: gizli ajan.

kendisine ithaf etmek istediğim şarkı:

"funiculi funicula"
hesabın var mı? giriş yap