• pilotluk öyle bir meslek ki, 9 asgari ücret verirsen gider fransa'da 9 asgari ücrete çalışır.
  • adam 50 tonluk metal bir aracı havada saatte 800km hızla götürüyor içinde 200 yolcusuyla, sığırın biri gelmiş burda hirşiy itimitik zitin diye mesaj yazıyor. o kadar kolaysa git uçur, davar.

zorunlu edit: bir çok mesaj geliyor uçak ağırlıklarıyla ilgili. baz alınan uçak airbus a320'nin boş halidir. aksi halde (bkz: antonov an-225) gibi azami kalkış ağırlığı 640.000kg olan uçaklar da mevcuttur. bu durum üstteki davara ekstra davar point kazandırır.
  • asgari ücretin 2000 lira olmasından daha fazla haber değeri taşımaması gereken durum. üsttekini alta çekmeye değil, alttakini üste çıkarmaya çalışmak; işte bütün mesele bu.
  • türkiye sosyal bir devlet değildir. türkiye küçük amerikadır.
  • dolara cevirip qatar airways ve emirates gibi sirketlerin maaslariyla karsilastirildiginda guduk kalan bir maastir.

bu arada abd'de owner operator olarak eyaletler arasi kamyon kullanan bir adamin saglam calismayla kazanabilecegi rakamdir.

tabi yasayacagi hayatin rengi, kalitesi tk kaptaniyla gram benzemez o da ayri...
  • diğer ülkelerle asgari ücret kıyaslaması yanlıştır.

mensuplarının çoğu yurtdışında kolayca iş bulabilen işler de kıstas yurtdışı maaşlarıdır. bundan çok daha az verirseniz o kişi gider.
  • işin aşırı düzensiz olması, sürekli radyasyona maruz kalınması, her daim dikkat gerektiren, kurallara %100 riayet edilmesi zorunlu olan ve riayet edilmezse 180 saniye içinde 200 kişinin ölümüyle sonuçlanacak bir meslek olması sebebiyle az bile olan maaştır. not : etrafımda bu mesleği icra edip mutlu olan pek görmedim aile hayatı çok kötü düzensiz hayat sağlık problemi de doğuruyor eksisi çok fazla artısı çok az olan bir meslek
  • hadi thy devlet sirketi onu gectim. yahu sabanci adama (bkz: pegasus havayollari) hakettiginden cok para verir mi?

ozel sirket bu parayi veriyorsa, zorunda oldugu icin veriyordur. kimse bende cok var, al biraz da sen ye demez.

bu rakam uluslararasi standartlarda doviz uzerinden "eh iste" bir kaptan maasidir.
  • bir milyonuncu kez yazıldı belki ama bir kez daha hatırlatmakta fayda var bu tatlı su eşitlikçilerine.
    asıl sorgulanması gereken ben neden daha az ücret alıyorum olması gerekirken yaptığı iş gereği uluslararası piyasa ortalamasında hakettiği maaşı alabilen insanları aşağıya çekmeye çalışmak olduğu sürece, avrupadaki asgari ücreti dahi ancak rüyanızda görürsünüz.
    ne zaman ki asgari ücret alan neden avrupadakinden daha az alıyor veya ben neden daha çok çalışıp daha az kazanıyorum diye olaya yaklaşmaya başlarsınız o zaman belki bir şeyleri değiştirebilirsiniz.

yani pilotlar çok almıyor, sen az alıyorsun yavru kurt.

(bkz: türklerdeki başarılı insanı aşağıya çekme huyu)
  • bizim milletin geyiği bazen hiç çekilmiyor.

- pilotların aldığı mayış haram yeaeaea
    + neden ?
    - uçak otomatih gidiyor zaten..

- öğretmenlerin aldığı mayış haram yeaeaea
    + neden ?
    - e yazın 3 ay çalışmıyorlar..

- doktorların aldığı mayış haram yeaeaea
    + neden ?
    - çünkü kişi kendisinin doktorudur..
hesabın var mı? giriş yap