şükela:  tümü | bugün
 • sahte gerçekçilikle film yapma girişimi için yaklaşık 10 sene geç kalmışlar.. ayrıca the blairwitch project'in okullarda ders olarak okutulası pazarlama projesi ile kıyaslandığında bu kurguyu kimsenin yemeyeceği çok açık. çünkü kıyaslandığı film, başrol oyuncuları için duvarlara şehir genelinde kayıp ilanı asılmasından tutun da, oyuncuların filmin vizyon süresi boyunca evden çıkmamaları gibi cin fikirler sayesinde bu gerçekçiliği bir nebze olsun yedirebilmişti. bir de o yıllarda internet henüz bu kadar dolu değildi ve bilgiye bu kadar kolay ulaşılmıyordu. ayrıca keşke isim için bu kadar kasmasalarmış. resmen götten uydurma, yerel tandanslı gizemli isim bulacağız diye mesai harcamışlar.

  sevemedim. dandik geldi.
 • ben en çok filmin fragmanlarında yer alan "şoka hazır olun" vurgusuna takıldım. şoka hazır olmak ne lan? şoka hazır olursam nasıl şok olurum? şok olursam şoka hazırlanmadığım için midir? şok ne yahu?
 • (bkz: white walker)
 • bir açıklama geldi kendilerinden: http://www.sadibey.com/…-hakkinda-aciklama-yapildi/
 • okudum okudum tam olarak anlayamadım ama eğer tanıtımdaki videolarda geçen sahnelerin 89 yılında çekilen ham görüntüler olduğu iddia ediliyorsa makatımla gülerim. o kadar da keriz değiliz lan. resmen yepisyeni hd görüntüye vermişsiniz görüntü boklama efekti. saçma sapan karıncalanmalar. aç da biraz eski düğün videosu izle, o karıncalanmalar o eskimiş gibi çizgiler o kadar estetik mi. ha yok olayları canlandırıyoz biz diyosanız, o zaman derim ki zaten izlemem.

  http://www.youtube.com/watch?v=wz_bmxisf1c
  buyrun link
 • keşke "olum var ya harbi gerçek" diye kolpalık yapmasalardı de türk işi blair witch taklidi olarak yerilseydi sadece. şimdi bir de yalancı oldular. düşünsene illüzyonist şovundan önce "harbi gerçek lan. valla bile kesiyom." diye açıklama yapıyor. peh.
 • abicim madem olayın 89da geçtiğini iddia ediyorsunuz, bari harbi 80lerden kalma bir kamera ile çekim yapsaydınız veya çocuğun çektiği iddia edilen yerleri hakikaten bir çocuğa çektirseydiniz, yerde sürüklenirken tertemiz kayıt yapmasaydı. en azından gerçekliğini biraz tartışırdık.
 • ayrıca diğer tanıtımdaki gazete haberlerinde habercinin sürekli olarak birilerini telefonla aradığından bahsediyor. kız arkadaşını aramış, haber merkezini aramış, eşi dostu aramış durmuş. yahu yıl 89 amınakoyim. köy orası da. cep telefonun yoksa eğer o yıllarda bu kadar sık sen nerden aradın cümle alemi sıkıntıdayken, zordayken.
  bence siz bu filmi hiç ortaya koymadan, ortadan kaybolun bu gazeteci gibi. büyük rezillik var gibi işin ucunda.

  http://www.youtube.com/watch?v=mrmxebd5xqc&nr=1
 • klasik bir fıkra vardır, herkes bilir aşağı yukarı. o fıkrayı aklıma getirdi bu film. bilmeyenler için ve hatırlamak isteyenler için özetle şöyle birşeydi.

  adamın birisi cennette dilek olarak cehenneme gidip oraları görmeyi dilemiş. bir melek düşmüş önüne adamı gezmeye götürmüş cehenneme. cehennemde her milleti ayrı bir kuyuya atmışlar, kuyunun başına da zebanileri dizmişler. olur da kuyudan kaçmaya kalkan olursa zebaniler bu elemanları depikleyip kuyuya geri atıyorlarmış. sonra kuyunun birinin başında hiç zebani olmadığını görmüş adam. sormuş, bu kuyunun başında neden zebani yok diye. melek cevaplamış; "o kuyuda türkler var. olurda birisi çıkmaya yeltenirse zaten diğerleri ayağından tutup çekiyorlar aşşağı. kaçamaz kimse burdan" diye.

  hah işte o hesap. kırk yılın başı az biraz umut vadeden, birazcık eli ayağı düzgüne benzeyen bir film geliyor. hemen hollywood ihtisaslı, herbirisi akademinin en seçkin üyelerinden bir araba suser hürya dalıyorlar. vay efendim şöyle olmuş da, aman efendim böyle çakmaymışta. yok bunlar zaten yıllardır yapılıyormuş da.

  lan yarraam, adam bişey yapıyor en azından, oturmuyor senin gibi götünün üstünde. anca lak lak lak ona buna saldırın siz. milletin korkularını sömürüyorlarmış korku filmi için. lan andaval, korku filminin olayı ne zaten ?? yıllardır ne için yapılıyor bu filmler ? ilk kez sen mi keşfettin bunu akıllı bıdık ?

  adam gibi eleştiri getiren arkadaşları tenzih ederim ama, tek olayı klavyesinden ordan burdan sallamak olan gerizekalılarda siktirsin gitsin başka bi başlıkta "türk sineması neden gelişmiyüüür" diye sağa sola saldırsın.

  edit: gelipte "eleştirilemeyecek filmmişde, bilmemneymişte" diye aklınca ayar vermeye çalışan çılgın suser, he canım vermiş say ayarını sen. tamam kabul ettim ağzımı yüzümü ayar manyağı yaptın.