• köftenin yanında mutlaka olması gerekendir.
    biraz pul biberle desteklerseniz bakın deneyin bana dua edeceksiniz.
  • evde yapmaya çalışıp, şekerli ve yanmış soğanla kalakaldığım lezzet.
  • bir restoranda yemeğin içerisine konulan malzemelere baktığınızda karamelize soğan görüyorsanız elinizdeki o menüyü eve götürün.

tanım: eğer karamelize edilen arpacık soğansa yemeğe lezzet babında level atlatan yöntemdir.
  • dilimlenmis soganin zeytinyagiyla yavasca kahverengilesene kadar pisirilmis haline verilen ad. zeytinyagi biraz tereyagiyla da desteklenebilir. soganin icindeki seker aciga cikarak karamellesir, ve sonucta tatli bir tadi olur. sandviclerde, sebze ya da et yemeklerinin yaninda sos olarak super olur.
  • tavuk sotenin içine konduğunda bambaşka bir tad veren hadise.
  • (bkz: sıkma)
  • hamburgerin içinde muhteşem olan soğanın en güzel hali.

çok tarif var, ben kendime göre bir şeyler yaptım, çok da başarılı oldu. şöyle ki;

piyaz doğranmış 1 büyük soğanı az zeytinyağında yavaş yavaş kısık ateşte soteliyoruz. soğanlar iyice yumuşadığında üzerinde 1 çorba kaşığı kadar balsamik sirke, bir tatlı kaşığı toz şeker ve biraz tuz ilave ediyoruz. sirkenin kokusu iyice uçtuktan sonra ılık olarak hamburger köftesinin altına (üstüne de olur) yerleştiriyoruz.* *
  • haslanmis yesil mercimek ve koyun peyniri ile firina verildiginde , muhtesem olabilen sey. tereyagi ile hazirlanmasi daha kolay oluyor. arada ocagi acip kapatirsaniz cennete bile sokabilir.
  • kulağımda şu an şapırtı eşlikli vedat milor sesiyle yankılanan söz öbeği.
  • zeytinyağının içine tereyağı değilde, tereyağının içine az biraz zeytinyağı konularak yapıldığında çok daha güzel oluyor bu meret. baharat konusu sizin zevkinize kalmış.
hesabın var mı? giriş yap