• eğer ailenizle yaşıyorsanız, yaptığınızda garipsenecek eylemdir.odaya gelen bireyin tepkisi:

-napıyosun lan karanlıkta??????
  • alternatif olarak bir kokulu mum yakılıp ateşe odaklanılabilir.
    ister istemez sonu meditasyona gidecek eylemdir.
  • hiçbir şey iyi gitmiyor diye düşündü zamansız insan. hiçbir şey. sürekli hayal kırıklığı. sürekli. ve de hep aynı cümleler. kulaklarında uğuldayan. karanlık şimdi her yer. karanlık. sonra hatırladı. gece... geceydi her şeyi getiren zihnine. karanlıkta oturuyordu şimdi. sessizce. bi sürü sesle birlikte.
  • annemlerin beni evde yok sanıp zili çalmadan nerde olduğumu aramaya başlamalarına neden olan eylemdir. migren hastaları ve astigmat problemi olan insanlar için huzur demektir.
  • iyidir hoştur da şu orospu evladı komşular gürültü yapmasa daha da güzel olurdu. ha bir de eski manzaram olsaydı.
  • benim için depresyon belirtisidir. ayrıca depresyonu yaşama biçimimdir. depresyon hırkam yok. yatıp saatlerce tavanı izleyince de sıkılıyorum.

ama ışık. işte o lanet şey uzak durmalı benden. geceye doğru, gün kendi ışığını kıstıkça içimdeki karanlıkla uyumlu hale gelir.

karanlıkta otururken altınızdaki zemin hariç her yer tanımsız oluyor. işte o tanımsızlık benim ruh halime eşlik edebilen yegane şey oluyor böyle zamanlarda.
  • hayal kurmak için en elverişli anlardan biridir.
    en elverişlisi için:
    plajda bir gölgede uzanıp gözlerini kapatarak oturmak.
  • bazen huzurun ta kendisidir. karanlık duvara boş boş bakıp o berbat hayata küçük bir mola verirsin. hele de yalnızsan tadından yenmez.

tıpkı şu anda olduğu gibi.
  • migrene iyi geldiği gibi bir rivayet var.
hesabın var mı? giriş yap