• kargonun içeriği ne olursa olsun insanı saran his, duygu.

sanırsın 15dk sonra dünyayı kurtaracak bilgiler gelecek anasını satıyım, evde bekliyorsun, internetten yolunu gözlüyorsun falan. içinden biber salçası çıkıyor, kavurma çıkıyor.

garip yani.
  • internetten alış veriş yapma hastalarının sık yaşadığı hissiyat. eline geçtiği anda eser kalmayan hissiyat da aynı zamanda.
  • d&r'dan alınacak kargoysa kargo size ulaştığında çoktaaan kaybetmiş olduğunuz heyecandır. bunun yerine kargo geldiğinde "bu neydi şimdi" hissiyatı hakim olur.

(bkz: #36197329)
  • bazen kargonun gecikmesi ile acıya dönüşebilen heyecandır.
    ayrıca, kargodan çıkan ürünün yanlış gönderildiğinin anlaşılması üzerine döte kaçan heyecan da olabilir.
  • internet'ten alışveriş yapanların çok iyi bildiği bir histir.

(bkz: çok iyi biliriz)
  • "biri beni düşünüyoooo"
  • aslında kargo alacağını bilmeyen kişinin beklemediği bir anda zilinin çaldığı ve otomattan postacının "kargoo" diyen sesini duyduğu an yaşayacağı heyecan muhtemelen daha büyüktür. maalesef yaşamadım bu hissi ama yaşattım oradan biliyorum. eskişehir'de bir dosta sabahın bir köründe ulaşacak bir hediye gönderdim. biliyorum zili basana da, sebep olana da hatta o zili yapana da küfrede küfrede gitti o kapıya; uykusu çok tatlıdır yataktan çıkmak deli etti onu ahh ahh bir bilsen o kadar küfreder miydin acaba mr.davul? ve sonra benim müthiş hediyemle ve upuzuuunn mektubumla başladın güne fena mı oldu? değdi. değdi. bence değdi.bakınız hediyeyi alınca nasıl da gülüyor bizim kerata
  • nazım hikmetin şiirinde anlattığı heyecan.

--- spoiler ---

seviyorum seni
    ağır posta paketini, neyin nesi belirsiz,
    telâşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi,

--- spoiler ---
  • paketten bomba çıkması durumunda külliyen götümüze girecek heyecandır.
    bu ihtimali düşünmekse yaşayacağınız heyecanı bir hayli arttıracaktır.
  • kargo şirketlerinde çalışanların pek tadamadığı heyecandır.
hesabın var mı? giriş yap