• öncelikle ilan şu

çeviri dünyasında olanlar bilirler, bugün en ucuz çeviri yapan çevirmenler bile 1000 karakteri 10 liradan çalışıyorlar.

bunun anlamı şu, 2600 lira (ilanda vadedilen ücret) kazanmak için toplamda 260 bin karakter çeviri yapmanız gerekir.

260bin karakter ortalama bir tercümanın ilandaki gibi günde 9 saat çalışması durumunda en fazla 1 haftada bitirebileceği bir çeviri.

yani ilan diyor ki sen 4 hafta çalış biz sana 1 haftalık para verelim. ayrıca bi de her gün traş olmanı takım elbise giymeni falan bekliyoruz onu da unutma.

çüş artık.

edit: sevgili obamanın kuzeni'ne teşekkürler.
    belli ki birileri ekşideki başlığı görüp ilanı güncellemiş.
    şu ilanın eski hali: https://eksiup.com/p/st3380168v63

burada bize bu çok normal yeaa diyen suserlara da selam olsun.
  • ülke koşullarında bu ilana da başvuran çıkar mı? çıkar arkadaşlar. fantastik bir ülkeyiz
  • --- spoiler ---

çalışma saatleri 08:30-18:30 arasındadır. (en geç 08.15’te ofiste olunacak şekilde mesaiye gelinecektir)
    --- spoiler ---

hayırdır içtima mı alıyorsunuz?

adamlar haklı. arz talep fiyatı belirler. o kadar çok işsiz var ki, adam köle arıyorum dese bile kabul eden çıkacaktır. kendi patronumdan biliyorum. mesela adayların ön elemesini yapıyorum, maaş beklentisi bizim vereceğimiz maaşın 2 katı nerdeyse, normalde adamın zamanını harcamamamız lazım ama patron çağır çağır diyor. kariyer.net'de uyguladığımız filtrelerden biri de "çalışmıyor" oluşu. yani işsiz avı yapıyor.

peki bunun sorumlusu kim?
    her ile üniversite açan malum örgüt.
    peki suçlusu kim?
    bu sorumluları inatla seçen gözlerine inen perdenin kornişini siktiğim asgari ücretliler.
    başka da yorum yapmaya gerek yok. müstehak.
  • uzun ve esnek çalışma saatleri, geniş görev tanımları, düşük maaş artık standart haline geldiği için şirketler rahat rahat bu ilanları çıkabiliyor. sorsan, beğenmeyen gelmesin, herkesi memnun edemeyiz gibi bir tavır takınırlar. eminim görüşmeleri de zorlu geçer bunların.
  • çalışma saatleri esnekmiş.8.15 de masada olmalıymış.
    hepsini geçtim traş + takım elbise istediği nedir! üç kuruş para verip en az 2 kat daha fazla maaş veriyormuş gibi görünmesini istiyor.
  • muhtemelen kürk mantolu madonna' nın raif efendi' si gibi birini arayan ilan sahabıdır.
  • asgari ücretin 200 tl üstü maaş verip her gün traş olunmasını ve takım elbise giyilmesini isteyen bir işveren tarafından verilen ilandır.
  • ana dil seviyesinde ingilizce bileceğim ama sen bana yol ücreti bile vermeyip üstüne egolu hareketlerin ile her gün traş ol,mesaiye 15 dakika önce gel falan diyeceksin.

baba parası ile şirket kuran veya farklı yollardan köşe olan salyangozların vermiş olduğu bir ilandır.

aksi durumda emeği ve kalitesi ile yönetici olan biri zaten personel mutluğunun verimi ne şekilde etkilediğini bildiği için böyle kenar mahalle ağızı ile konuşmaz.

hayat şartları gereği bu ilana başvurmak zorunda kalan arkadaşlarıma bol şans ve güzellikler dilerim umarım bir gün hayatınızda işleriniz yolunda gider böyle canlılardan uzak güzel bir iş sahibi olursunuz. suç sizin değil.
  • maaşlı çalışmak ve kendi işini yapmak arasında maliyet olarak fark olması normal. dışarda 1000 kelimesi bilmemkaç lira diye maaşlı olarak çalıştığınızda aynı parayı alamazsınız. bu bir.

ikincisi adamlar mesai saatlerini belirtmiş, haftasonu tatil demiş, yoğun dönemlerde mesai ücreti ödeyeceğiz demişler. gayet düzgün insanlar olduğu izlenimi bıraktılar bende.

sizin derdiniz kötü çalışma koşulları değil, çalışmak. istiyorsunuz ki mesai az olsun, verimsiz olayım, herşey benim istediğim gibi olsun ama çok yüksek maaş alayım.

üzgünüm.
  • zift gibi ilan. firmanın isminde bile meymenet yok.
hesabın var mı? giriş yap