• antalya'nın plajı. içinde olduğu için yaz aylarında iğne atsan yere düşmeyecek plaj. aksi yönde de konyaalti plajı yer alır.
  • antalya'da, deniz kiyisinda askeri dinlenme (egitim) tesisi. guzel ve ucuz oldugu icin bir sekil torpil ayarlanip girilir. karpuzkaldiran ile lara arasinda yasanmiyor ise, (ki burada herhalde 100-200 kisilik bir yazlikci grubu yasar), aksi yonundeki plaj icin konyaalti plajidir diyebiliriz.
  • dunya uzerinde kolanin en ucuz oldugu yerdi, hala oylemi mi bilmiyorum ...
  • t.s.k karpuzkaldıran özel egitim merkez komutanlığı
    kampın tam adıdır. artık antalya da ki insanlar yöreye de bu isimle hitap etmeye başlamışlardır.
    astsubay ve subay bölümü olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. her iki tarafın kamp komutanlığını da; kıdemli kara albay nuri bayraktar yapmaktadır. tüm kamp üçüncü piyade er eğitim tugayına bağlıdır. turkiyenin en buyuk askeri dinlenme kampıdır asker veya yakını olmayanlar giremez. (bkz: dawnspiper)
  • yan plaj olan dhmi kampindan,suyun derinliğinin az olmasından yararlanilarak cok az yuzmek ve cogunlukla suyun icinde yurumek suretiyle sızılan ve suya dusup islanmamasina ozen gosterilmis bel cantasıyla getirilmis cuzi bir parayla ruya gibi bir gun gecirilebilen askeri kamp.ilk goruldugunde "ulan askerler en guzel yerleri nasil da kapiyor arkadasim ya" dedirten tesis.
  • bolgedeki deniz suyunun asiri tuzlu olmasindan dolayi 10 kg ye kadar karpuzlarin bile batmadigi soylenir. bu yuzden karpuzkaldiran denmistir.
  • eskinin bataklığı,şimdinin cennet gibi tatil kampı.

"en güzel yerleri askerler kapıyor" biçimindeki sabit fikrim,karpuzkaldıran'ın askeriye tarafından alınmadan evvelki resimlerini görünce değişmiştir.plajların hepsi bataklık imiş,doğru düzgün ağaç da yokmuş,üç beş çadır o kadar..

karpuzkaldıran'ı askeriye "kapmasaydı", şu an karpuzkaldıran'ın yerinde muhtemelen lara'nın siluetinin içine eden 15 katlı apartmanların oluşturduğu siteler olacaktı..daha mı iyi olacaktı?bence hayır..
  • çok değil, birkaç yıl önce patlamış mısırı 200.000 liraya (yaani 20 yeni kuruşa) satmış olan ve bu yüzden insanı çıldırtan bir yer. aynı ülke sınırları içinde bir malın değeri hem bu kadar düşük, hem de 20 kuruşla karşılaştırılmayacak kadar yüksek nasıl olabilir ha, nasıl?
  • adeta cennetten bir ko$e.sicacik bir deniz, nezih bir ortam, ucuz bira, ucuz dondurma, hamaklar insan daha ne ister ulan.
  • askerlerin başka hiçbir yerde yapamayacakları kadar güzel askerlik yaptıkları yer.
hesabın var mı? giriş yap