• turkiye'de en iyi yapan yerlerden biri ortakoy ne$e'dir. hem cok hafiftir oyle bogaz yakmaz hem de kaymagi boldur insani manyak eder. ayni mekanda arnavut cigeri yedikten sonra iyi gider $erefsiz.

(bkz: 5 mart 2007 turkiye ozlemesi)
  • ben bunu yerken matematiğin bütün inceliklerini bir john nash edasıyla kullanıyorum. önüme gelen ekmek kadayıfını n eşit parçaya bölüyorum. kaymağı da içerisinden x miktar çıkartarak n parçaya bölüyorum lakin x>n olmak üzere. daha sonra böldüğüm tatlıları böldüğüm kaymaklarla birleştirip şeker komasına giriyorum. en son kalan dilimi de bol miktardaki kaymakla lüpletiyorum ki o ağıza alınan son lokma ile onu takip eden bir bardak su insanı nirvananın doruklarına kadar çıkartıp yere çalıyor. kısacası mükemmel bir lezzet lan bu...
  • hakkında bu kadar entry girilince biri ikram ediyor sandığım lezzet.
  • bunun vi$nelisi var afyon ikbalde.(valla cahilligimden midir nedir ben bi orda gordum)
    ba$ta cok garip oluyo sonra gitgide lezzetli hale geliyo..
  • şerbetli tatlılarla arası çok iyi olmayan benim ayıla bayıla yediğim tatlı çeşidi.
  • şerbetli tatlıların şahı. izmir'de en güzel, taze ve lezzetli yer için önerim güzelyalı parkının hemen dibindeki ''mut'' mehmet usta tatlıları dükkanı. küçük bir yer ama vitrini envai çeşit tatlılarla çok göz alıcı. bursa'da da şubeleri var.
  • glikoz şurubu'na kurban edilmiş geleneksel tatlılarımızdan biridir. dışarıda yenecek gibi değil artık. evde yapmaya başlamak lazım.
  • insanlar platoniğini, ertesi günki sunumunu, ne bileyim işini gücünü düşünmekten uyuyamazken, gece gece aklıma girip beni leyla eden zalım tatlı.

koyun sayar gibi kafamda uçan kaymaklı ekmek kadayıflarını sayıyorum.

inşallah uyurum.
  • orgazmik tatlılardandır kendisi.
  • ankara ve civarlarında yaşayanlar için becim isimli markanın hem kadayıfı hem kaymağı şiddetle önerilir. ben çağdaş markette denk gelmiştim, başka süpermarketlerde var mı bilmiyorum.

tanım: olsa da yesek.
hesabın var mı? giriş yap