445 entry daha
  • suç işliyormuşum gibi evin en ücra köşelerinde tükettiğim içecek. tabi ki gabrielle belalısı yüzünden. kendisi bir kedi. kokusunu alır da bulunduğum yeri tespit ederse kafasını bardağın ağzından çekebilmek büyük uğraş istiyor, hadi çektim diyelim bu sefer de pati atıyor zilli durmadan, dökülsün de nasipleneyim diye :') çok üzülüyorum böyle olunca ama laktossuzunu her yerde, özellikle evimin yakınında bulamıyorum. durup dururken onu zehirlemek de istemiyorum. böyle o ağlıyo, benim boğazımda kalıyo derken son zamanlarda içtiğimden de bir şey anlamaz hale geldim. yarım saat kadar önce içtim mesela hala masamda bana bakmıyormuş gibi yaparak bir yeden çıkaracakmışım gibi yandan kontrol ediyo etrafı koklaya koklaya kuzum. içecek değil vicdan azabı bana yani.
  • kafkas halkının çok sık tükettiğini bildiğim sağlıklı içecektir.mayalanarak yapılmaktadır.probiyotik açısından içeriği yüksektir bağırsaklara iyi gelir
  • markadan markaya tadı çok değişen içecek.

geçen gün prof. dr. saraçoğlu'nun kefir hakkında eski bir videosunu izledim. tabii ki sağlıklı ama alışkanlık haline getirmeyin dedi. antibiyotik kullandıktan sonra yararlı bakteriler de öldüğü için tavsiye ediyor ama sürekli içilmesi durumunda bağırsaktaki iyi bakteri-kötü bakteri dengesini bozacağımızı söylüyor. madem süt içemiyoruz kefir içelim derken kafam yine karıştı.
484 entry daha
hesabın var mı? giriş yap