• şarkıcıların, vokalistlerin kendini geliştirmek için sık sık yaptığı süper zevkli işlem.
  • (bkz: a yarr k)
  • kendi sesimizi daha boguk duyariz cunku ses iceriden cikar, kulaklar da icerdedir-> yani ses dalgasinin kulaga gitmesi icin et tabakasindan gecmesi gerekir. yan komsu kavga ederken, orgazmin doruklarindayken hep huow huow gibi duyariz, buna benzetilebilir.
  • telesekretere kaydedilir mesaj, evde olup da telefona cevap vermek istenmiyorsa dinlemek zorunda kalınır bu kaydedilen ses.
  • insanoglunun perspektiflerin kurbani bir mahlukat olmasini anlatir. meali: icler dislar hesabi yapmak durumunda kaliriz hep. mealin meali (bkz: mm): hepimiz tekiz. bir vucudun tek baslarina konustugunu sanan bikbik yapan organlariyiz. ***
  • hayal kırıklığına uğratan olay.**
  • insanı kendisinden tiksindirebilen olay. çevrenizdeki insanların ne güzel sesin var iltifatlarından sonra kendinizle dalga geçilmiş gibi hissedebilirsiniz. sırf bu yüzden yıllarca tatil yörelerinde babamın çektiği videoları oturup da bir kez olsun izlememişimdir. ne zaman o iğrenç sesi duysam odama kaçarım. yahu nasıl bu sese katlanıyorsunuz, bir de üstüne üstlük güzel diyebiliyorsunuz?
  • istisnasız herkeste "benim sesim böyle mi çıkıyor lan?" hissiyatı yaratır.
  • gerçekten insanı şaşkına çeviren olay. ''benim sesim böyle çıkıyorsa, siz bana nasıl katlanıyor sunuz?'' dersin. sonra başkaları da kaydeder sesini. sonra onlar der. bu böyle nesiller boyu gider.
  • sese ifrit olmanın yanı sıra diksiyonu da bi boka benzetemediğinizde insanı konuşmaktan soğutabilecek iş. ulan allah belanı vermesin, hesapta karizma karizma konuşuyorsun bi de... bırak bırak allah aşkına ya...
hesabın var mı? giriş yap