• "aynı anda iki tavşan kovalayan adam, ikisini de yakalayamaz."

konfüçyus
  • gördüğün gerçekleri anlatamazsın sandılar sen onları tüm türkiye’yle buluşturdun. bu gece bir hayalin gerçekleşti, mutluluktan uyuyamamak neymiş öğrendin. zihnen ve bedenen çok fazla acı çektin, hiçbir tedavide yenilmedin. hiç kimseye boyun eğmedin. sen başardın ve başaracaksın. onun da dediği gibi “seni iyi yerlere ulaştıracak şeyler”... sen geriden geldin ama hepsinden daha iyi yerlere ulaştın.

teşekkür ederim allah’ım
  • az konuş, az dinle, çok oku. bu insanlardan öğrenebileceğin bir şey yok emin ol.
  • olmayanla barışmak. işte tüm mesele bu.
  • kendine yatırım yapmaktan hiç çekinme. ilerleyen yılların bir önemi yok. bilme isteğin hiç körelmesin.
  • -arkadaşlarının gazına gelme.
    -yalnızlığın kıymetini bil.
    -daha çok çalışkan ol.
    -daha çok oku.
    -tekrar yazmak için çabala.
    -bekleme herhangi birini herhangi bir şeyi bekleme. kimse gelip seni mutlu etmeyecek kendin mutlu olmayı öğren.
    -yakınındaki hayvanları beslemeyi unutma. en önemli alışkanlıklarından olsun.
  • şuan geç yattığım uykudan yeni kalktım, beynim bok gibi, hani ikindi uykusundan uyanınca hayatta hiçbir vasfın yokmuş gibi hissedersin ya aynen onu hissediyorum. ve ben kendime söz veriyorum uyku kaliteme dikkat edeceğim. ben bu hayatı seçmiyorum
  • "eğer hoşuna gitmeyen her hâdiseye yüzünü ekşitir ve onları fenâlık telâkkî etmek acemiliğini gösterirsen, hiçbir vakit müsbet ve menfî cereyanların tam ve birleşik kuvvetlerinden istifâde edemezsin."
    *
  • kader, gayrete aşıktır.
  • artık bu kadar vicdanlı olmayı bırakmalısın.
hesabın var mı? giriş yap