şükela:  tümü | bugün
 • 16 yaşında gözünden başlayıp yüzüne yayılan ve insan içine çıkamayan her geçen gün dahada kötüleşen bir akrabam için son umut... gitmedikleri doktor denemedikleri yöntem kalmadı. doktorlar yüzünün sol gözü dahil bir kısmın kesilmesinden başka bir çare olmadığını belirtiyorlar. ama düşünsenize 16 yaşında hayatının baharında bir gence bunu yaparsanız öldürmekten beter edersiniz. ki bu işlemden sonra tekrarlamayacağının garantisi yok.

  çok uzattım biliyorum ama babası annesi perişan çözüm araştırmaktalar ve son çare bu yağı duymuşlar fakat ülkemizde satılması işlenmesi ve sınırdan sokulması bile yasak. amerika ve kanada gibi ülkelerde fazlasıyla legal şekilde bu üründen bulunmaktaymış. orada yaşayan yada temin edebilecek ve bir şekilde ülkeye sokabilecek yada farklı bir şekilde yardımcı olabilecek bir yazarımız benimle irtibata geçebilirse çok sevinirim.
 • (bkz: cannabidiol)
 • doğal ve gerçek sıkım olanını nerede bulabileceğimi merak ettiğim, kansere deva olduğu belirtlen yağ. malum kendisi her derde deva, cilde ve saça iyi gelen bir yağdır. orada burada satılan yemeklik yağına esans koyup bilmem ne yağı diye satmaya çalışan sahtekarlardan ürün almak istemiyorum. bunun doğalının ve gerçeğinin nerede satıldığını bilen yazarlardan yeşillendirme bekliyorum.
 • bazı kanser türlerinde önerilen ve tedaviye destek olarak kullanılabilen bitkisel yağ.
  doktorunuzun da onayını alarak kullanabilirsiniz, ülkemizdeki kontrolsuz ve standart olmayan ürünlerden çekiniyorsanız güvenilir ve sertifikalı yurtdışı sipariş için vitacost kullanılabilir.
 • hint keneviri , marijuana, esrar isimleriyle bilinen bitkinin, çiçeklerinin(sömek) bir solvent(alkol vs.) kullanılarak dövülmesi ve belirli bir ısıda kaynatılıp, solventten ayırarak içindeki bileşenlerin saflaştırılmış halidir.

  kenevir yağı piyasada 3 şekilde bulunmaktadır;

  1)thc yağı (tetrahydrocannabinol) *
  2)cbd yağı (cannabidiol)
  3)sıkma tohum yağı (hemp seed oil)

  thc yağı ciddi rahatsızlıklar için kullanılırken, cbd* daha basit ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor.

  sıkma tohum yağı, omega-6 ve omega-3 açısından zengin olduğu için tercih ediliyor.

  kanser, alzheimer, parkinson, crohn's, epilepsi, ms, ağrı gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmış ve araştırmalarca etkinliği kanıtlanmıştır.