• cerrahi operasyon sırasında neşterle açılan ya da keskin alet kaynaklı herhangi bir travma (bkz: penetran travma) sonrasında dokuda oluşan yaraya verilen ad.
  • algida'nın eskiden çıkarttığı kestaneli bir ürünü. adı da burdan geliyordu büyük ihtimalle. mevcut olan tüm ürünleri arasında en güzeli idi. fakat ne hikmetse üretimi durdu. bir daha çıkarılmadı. çocukluğumla beraber, bir daha onları hiç görmedim.
  • algida'nın, ortasında kestane şekeri formatında bir şey bulunan, max/magnum gibi çubuklu, kestaneli dondurması(ydı).
    neden kaldırdıklarını hiçbir zaman anlayamadım... neredeyse hergün bir tane yerdim o zamanlar...
    şimdiyse çok az kişinin hatırladığını görüyorum kesi'yi. unutuldu gitti güzelim dondurma...
  • yandan sestesi icin;
    (bkz: casey)
  • şekil olarak maçaya benzeyen leziz dondurma-idi. aah ahh..
  • insanın alkol kullanımı ilgili sorunu olup olmadığını anlamak için kullanılan kısa ve bilgilendirici bir ölçektir.

kesmek: alkolü kesmeniz ya da azaltmanız gerektiğini düşündünüz mü?

eleştiri: çevrenizdeki insanlar alkol kullanımından dolayı sizi eleştirdiler mi?

suçluluk: içmekten dolayı kendinizi kötü ya da suçlu hissettiniz mi?

ilk iş: sabah uyandığınızda kendinize gelmek ya da akşamdan kalma belirtilerini yok etmek için hiç ilk iş olarak alkol aldınız mı?

bu soruların en az birine "evet" yanıtını veren kişinin alkol kullanımı ile ilgili sorunları olduğu düşünülür ve o kişinin alkol kullanımı daha ileri araştırılmalıdır.
  • algidanın tarafımdan yeni keşfedilen winx isimli dondurması ile bir defa daha yad ettiğimiz dondurması. o vakitler içlerinde en uygun fiyatlı olup lezzeti en güzel olan dondurmaydı. magnum yoktu ancak şimdilerin magnumunun çikolatası ile ortasında kestane şekerinden bir parça vardı. bir daha bir çok ürününden aynı keyfi almadım ve hep o tadı aradım. o vakitler denilene göre algida kesiyi kafkas kestane şekeri firması ile anlaşarak çıkartmış ve bir süre sonra anlaşamamaları nedeniyle ürün üretimden kaldırılmış. olan da bizlere olmuuşşş....
  • tüm zamanların en küsel dondurması.diğer dondurmalar esnaf lokantasıysa kesi mişlen yıldızlı restorant kıvamındaydı.yazık oldu...
  • önce üstünün çikolatası dondurmaya zarar vermeyecek şekilde yenirdi. ortadaki kestane püresi mutluluk sebebiydi. salıncakta ayakta sallanırken (bkz: tahta salıncak) yediğim gözümün önüne geliyor. artık çocuklara salıncağa ayakta binemiyor, kesi de yok zaten... yaşlandım mı ne...
  • bezden biçilmiş elbise, çamaşır.
hesabın var mı? giriş yap