şükela:  tümü | bugün
 • seven samurai'ın en komik ve en ilginç karakteri.
 • filmin havası ne zaman karamsarlaşmaya başlasa yaptığı abzürd bi hareket, söylediği saçma sapan bir laf ile akıcılığı devam ettiren, şahsi kanaatimce "dersu uzala"nın yaratılmasında epey yararlanılmış bir karakter.

  ölü samurayların zırhlarını bulduğunda yaptıkları insana kahkaha attırır.
 • --- spoiler ---

  koyluleri yerinden cikarmak icin ortaligi velveleye verdikten sonraki "kiciniz dardayken aman samuraylar yaman samuraylar di mi" performansi pek hostur. bir de tabi koyden zirh cikmasina kil olan ekip elemanlarina, kafada yamuk bir kask, ustte kimden calindigi belirsiz bir zirhla "ne sandiniz siz bu koyluleri, melek mi? hele de size karsi" icerikli tiradi var efsane.

  --- spoiler ---

  ahanda bu filmi izleyince dedim ben zaten mifune iyi oyuncuymus hakkaten diye.
 • shichinin no samurai'daki sancağın üçgeni. bir tanesi dünyaya bedel sinema karakteri.
 • yemeden içmeden iki gündür kendisine vazife edinmiş, niye taraf başlığında aynı konuyu tekrar tekrar yazıyorsun, o entry'i niye şu başlığa değil de taraf başlığına yazıyorsun, niye taraf'ın yalan haberini bu kadar büyütüyorsun, niye bu kadar uzun uzun yazıyorsun, niye öyle yazıyorsun, niye böyle yazıyorsun diye yerli yersiz beni sıygaya çekmeye çalışarak, mutebaki başlığına musallat olmuştur .

  ha, bir de tarzımı beğeniyor ve bana saygı duyuyormuş.

  sağ olsun, var olsun...

  (bkz: #22728743)
  (bkz: #22742050)
 • zekasına hayran olduğum biri. diyor ki, şivan perwer pkklılara dememiş it diye.

  çünkü; konseri basanlar yozgattan giden ülkücülerdi.
 • okuduğunu anlamayan sözlüğün kadrolu faşistleri tarafından eleştirilmektedir. peşinen söyleyeyim burdan size ekmek çıkmaz.

  ilgili entride (bkz: #22899019) ben değil şivan perwer'in kendisi böyle bir açıklama yaptığını belirtmektedir. üstelik avukatı tarafından kaleme alınmış ve bir gazetede yayınlanmış tekzip metninde. şivan perwer'in konserini kim bastı beni ilgilendirmemektedir. videolara bakıldığında konseri basanlar için soytarı sözünü kullanmış ve kesinlikle hiçbir örgütün adını ağzına almamıştır. çeşitli gazetelerde ve televizyonlarda "şivan perwer pkk için soytarı dedi" diye haber yapmayı eleştirmiş, bu medya organlarının yalan haber ile kışkırtıcılık yaptığını belirtmiştim. (bkz: #22802465)
 • kendisi yücelerden yüce bir ademoğludur.