şükela:  tümü | bugün
  • kılıçdaroğlu bugün grup toplantısında yaptığı açıklamalar arasında şöyle bir bölüme yer verdi:

"17 yıldır görevini yapmayanlara 'yeter artık' diyeceğiz. '17 yıldır buradasın hangi derdimizi çözdün' diyeceğiz. halkla, sivil toplumla beraber ülkeyi yönetmek istiyoruz. hangi partiden olursa olsun bütün vatandaşlarımın oyuna talibim. 82 milyonun oyuna talibim, türkiye'nin bütün sorunlarını çözmeye kararlıyım."

şimdi "talibim" derken 1. tekil şahıs olmasından yola çıkarak heralde chp'nin cb adayı kendisi olacak diye düşünüyorum. çünkü parti olarak talip olsalar "talibiz" derdi. e 2023 veya işte erken seçim olursa erken seçimde chp'nin cb adayı olarak kimsenin aksini bile düşünmediği imamoğlu ismi var...

bakınız ciddi konuşuyorum, ortalık karışacak vaziyet alın.

öyle sanıyorum ki kılıçdaroğlu kendi cenahından olup da makam itibariyle kendisinin üstünde kimseyi istemiyor. "ben cb adayı olayım, gerekirse kaybedeyim ama olur da imamoğlu aday olursa kazanır eder makam olarak bizim üstümüze çıkar, olmaz." diye düşünüyor olabilir.

kaynak
  • önce bir aday ol, sonra konuş derler adama.
  • 17 yıldır görevlerini yapamıyorlarsa ve sen hala iktidar olamıyorsan sorun başka yerde sanki dedirten tespit.
  • 82 milyonun tamamı oy kullanabiliyor muymuş?
  • mini mini bebişlerin de oy kullanacağını anladığım açıklama.
  • bir tek ben mi chp'nin başına muharrem ince geçerse çok daha kuvvetli muhalefet yapabileceğine inanıyorum?

iyi tercihler yaparak belediyeleri aldığı için kılıçdaroğlu güçlendi ancak çoğu zaman çok zayıf muhalefet yapıyor. sanki çıkar ilişkisi var iktidarla.
  • cumhurbaşkanı adaylığı için sloganı da hazır; ekmek için ekmelledin, kek için kemaleddin!
  • bu kılıçdaroğlu parti'nin başındayken chp ye oy verenin aklından şüphe ederim. kaç senedir kendi partinde düzeni sağlayamadın yıllardır çatlak sesler geliyor hala rakiplerini oyunlarla alt etme peşindesin her yere kendi yalama adamlarını sürdün hala terör sempatizanları ile iş yürütmeye çalışıyorsun. kendinden olmayanı adaletle alt edemedin anca oyunlarla varlığını sürdürüyorsun bir de 82 milyonun derdini çözecekmiş. hassssss ordan derler adama. bu partinin başına adam akıllı biri gelmeden adam olmayacak belli bu.
  • sevgili genel başkan;

bir önceki seçimde 15 yıldır olanlara "yeter artık"
    ondan önceki seçimlerde ise 13 yıldır olanlara "yeter artık"..
    demiştiniz. yıllardır aynı terane.
    merak etmeyin kimse size kumpas vs kurmaz. sizin gibi beceriksiz bir siyasetçinin koltuğunun sallaması hiç bir iktidarın işine gelmez. keyfinize bakın.
  • alsa alsa kafasını alır.