• kafayı çalıştırın.

zihinsel yoğun aktiviteler fiziksel aktiviteler kadar kalori yaktırabiliyor. konsantrasyonu yüksek biriyseniz iştah kapanması da yanında destek bonusu ile birlikte gelmekte.
  • aşırı üşendiğimden kilo vermek yerine aylardır kilo vermeyle ilgili araştırmalar yapıyordum. bulduğum ve 2 haftada 5 kilo vermeme yardım eden faydalı listeyi sıralıyorum, not kalsın arada açıp kendim de okurum.

- kahvaltı şart (diğer öğünlerde yediğin miktarı direk azaltıyor)
    - kahvaltı hariç ekmek yok
    - kola, meyve suyu, alkol tüketimini minimize etmek. (limonlu soda bulduğum en iyi alternatif)
    - haftada min 2-3 gün spor salonuna gitmek. evde falan siksen yapmıyosun düzenli. parayı bayılıp gitmek en mantıklısı. sikko sikko sadece kardio yapıp da sıkılmamak lazım 30dk kardio 45dk ağırlık en mantıklısı
    - hiç bir şeyi %100 tüketmemeyi başarmak baya zor onun için %80-90 tüketmemeye çalışmak lazım.
    - son olarak da uğraşırım diyosanız kalori hesabı yapmanız, biryere yazınca yediğiniz kalori miktarını otomatik olarak biryerden sonra az yemeye başlıyonuz.
  • yemeği çok çiğnemek.sindirim rahat ve hızlı olur.
  • kimyasal şekeri tamamen kesin.. hazır meyve sularından, ketçap gibi soslara ve bütün tatlılara kadar.. aç kalmadan, müthiş kilo veriyorsunuz.
  • bol su içmenin çok faydasını gördüm bu konuda
  • son bir aydır ekmek, tatlı, çikolata, patates abur cubur vs yemiyorum. haftasonları bisiklet biniyorum, bi kaç defa da yürüyüş yaptım, eliptik bisiklette bi kaç defa çalıştım. sonuç; bir ayda 4 kilo vermişim. 72'den 68'e inmişim. ne bir açlık ne de yorgunluk çektim. yani olayın özeti yine karatay usulü beslenme ve azıcık hareket. daha düzenli bir beslenme programı ve daha çok hareket ederek daha fazla
    kilo verilebilir.
  • bu başlık altındaki tüm entryleri okudum. kimi bilgi vermiş, kimi dombili diye dalga geçmiş.
    kilo vermek için çıkardığım sonuç ise sizin bedeninizi tanıyıp azimle kilo vermek için savaşmanız gerektiğidir. bu yolda en çok da un denen nimetten uzak durmak gerek. 12 kilo fazlam vardı 1,5 ayda yarısı gitti. kilo verme yolunda yaptıklarımı daha sonra editlemek üzere sağlıklı günler.
  • tokken, "diyet yapmak lazım abi" deyip; acıktığında 3 tarafı tel örgüyle çevrili olsa açık olan 4. tarafı tarafı göremeyip, tel örgüleri yiyerek mutfağa koşan biriyseniz hiç uğraşmayın. yumulun, indirin, yuvarlayın...
  • kilo vermek istemeyin, tombiş tombiş çok daha tatlısınız bence :d
  • biraz aç kalın ve fakirleyin.
hesabın var mı? giriş yap