• en güzel makyajı (bence) conspiracy dönemindeki.. oldukça vahşi ve korkutucu.. makyajsız haliyle tanıması bile güçken, o boyalar sürülünce insan değilmiş gibi görünüyor..

biz gençken kendisi hakkında bir de "olm adam nefis futbol oynarmış, danimarka milli takımında da oynamış bi kaç maç.. sonra bacağı kırılınca futbolu bırakmış, kendini tamamen müziğe vermiş.." efsaneleri dolaşırdı..
  • eşinin son yaptığı açıklamalara göre; geçtiğimiz 3 ay içinde sağlığı açısından bayağı ilerleme kaydedilmiş, neredeyse tamamen iyileşmiş. sigarayı kesin olarak bırakmış. dvd'nin kesinlikle bitirileceği ve sağlığının müzik yapmasına engel teşkil etmediğini belirtmiş.

hadi bakalım.
  • türkiye'de yeni bir konser vermesi gereken müzik adamı ve gerçek müzik grubu. sağlam bir organizasyonda yeniden görmek istiyor insan kendisini...
  • king diamond ayrı bir şeydir,tanımlamak çok güç.bir şarkıda 7,8 farklı ses kullanır,güler ağlar,duyguları çok iyi yansıtır.sadece phone call adlı outrosu bile yeterli yeteneğini anlamak için.abigail albümünde miriam adlı hatunun ağzından konuşurken sesini gerçek bir kadın gibi kullanır. welcome home'da öyle bir "grandmaaa" der ki kafayı sıyırırsınız.hayranıyız,ailecek olmasa da severek takip ediyoruz.
  • 50 bin farklı vokal tipinden şarkıcı dinlemişimdir ama söylediklerinden en bi halt anlamadığım adam budur. voaaa aaaauu aaaaooooo paso bi şeyler çığırır durur. üstad olduğu için bir şey de diyemiyorum arkasından, netçede mercyful fate zker.
  • metallica sayesinde hala hayatta olduğunu öğrendik, mutlu olduk.

korkuyoruz baba, arada çık bir iki kelime et dergilere falan.
  • hemen hemen sevdiğim her grubun konserine gittim hatta bazılarının birden fazla konserine gittim ama king diamond'un bir konserine gitmezsem içimde büyük bir eksiklik kalacak. ne yapıp edip türkiye'de konser vermeleri lazım umarım organizatörler sesimi duyar.
  • yaklaşık on sene önce çocuk yaşta gittiğim konserlerini hatırladıkça iç geçirdiğim, tekrar türkiye'ye konsere gelmesini en derin şekilde arzuladığım gruptur.

(bkz: king diamond istanbul konseri)
hesabın var mı? giriş yap