• arkadaşlar zam gelen kırmızı et şöyle, kıyma ise şöyle bişey. neye benzediğini unutanlar için. ben de kitaplardan falan öğrendim.

3 tarafı denizlerle çevrili,tarımda kendine yeten bilmemkaç ülkeden biri, hayvancılığı gelişmiş cennete ülkeme bak be. hey yavrum hey.
  • "nereye domalıyoruz" dedirten zam.
  • 'ete gelen zamandan sonra göte gelmek' cümlesini deyimleştirip lügata sokmaya zorlayan zam. zamcık insanların habire insanlarla dalga geçmesi hadisedir. oysa kanzuk öyle mi ssg öyle mi? onlar zam yapmaz. ekşi'ye hala ücretsiz girebiliyoruz. yine de beğenilebilir bir hareket değildir.
  • üretirsen nam, tüketirsen zam olur demişler. dağdaki çoban ile oyum bir mi dersen %5 zam mı yersin. boyle giderse daha çok yersin.
  • zaten kaç para olduğunu bilmediğim için farkına varmayacağım ve beni etkilemeyecek olan zam
  • pastırmaya 110 lira dedi geçen satıcı, dedim sen onu yavaşça yere koy ve bana bir çeyrek altın ver oradan. hiç olmazsa düğünde takarız birine.
  • zaten hep 50 liralık alanları ve ne yazık ki hiç alamayanları etkilemeyecek olan zamdır.
  • aranizda bu zamlari buyuk iktidarimiza basbakanimiza hatta (hasa) reisi cumhurumuza baglayacak zekasi gezide kalmis kisiler olabilmektedir. ne demek bu ya, ne demek? nasil boyle bir seyi aklinizdan gecirebilirsiniz ya?
    ne yani ete zam gelmisse bunun suclusu kim ya kim? elbette et lobisi. et lobisiciler 400 vekil vermediginizden dolayi memleketimizin ve demokrasimizin buyuk gelismesinden rahatsiz oldular bundan dolayi lobi yaptilar. lobi ne demek?
    bakiniz bolun ortadan lo yani bunlar kurtcu bolucu.
    bi yani ba yani rabia dolayisiynan bunlar darbeci.
    piril piril oldunuz umarim?
    (bkz: dik dur egilme sikerler yeminle)
  • sikimde olmayan hadise. umarım 300 lira falan olur.
hesabın var mı? giriş yap