• 2 haftadan fazla sürede bir siparişi hazırlayamamaları, bu süre zarfında hiçbir bilgilendirme yapmamaları, ardından attığım maile de utanmadan falan kitabı temin edemedik böyle kargoya verelim diye geri dönüş yapmaları üzerine hem siparişimi hem de üyeliğimi iptal ettiğim site.
  • 14 kasımda verdiğim hepi topu 2 kitaplık siparişimi hala bana ulaştıramayan site. ben ki kendilerinin adeta fangirlüyüm, gerek fiyat gerek yakınlık sebebiyle tüm kitap alışverişlerimi oradan yapıyorum, herkese öneriyorum vs. ama taşınma işinden sonra sıçışlardalar. sipariş verdiğim kitaplardan biri aynı gün kargo, diğeri de 3 iş günü içinde teslim yazan bi kitap. geçen hafta bugün verdiğim siparişim aslında cumartesi temin edildi görünmekteydi ama nasıl olduysa o kitaplar teslim almak üzere büroya gelip de sipariş tamamlanamadı bi türlü. gerek site, gerek mail, gerek de facebook sayfaları üzerinden yazdığım mesajlara cevap veren de yok. ne zaman kavuşurum kitaplarıma bilemiyorum. ondan iki hafta önce verdiğim siparişimi iptal etmek zorunda kalmıştım ve kendilerinden para iadesi değil sipariş çeki istediğimi söylemiştim tamam öyle yaptık diye mail attılar. ama bu siparişimde kullanmak için sistemde yüklü bi çek bulamadım. para iadesi de yapılmamış. bu hususta da bilgi istedim ve yine bilgi alamadım. keşke taşınmasalardı, siparişler bu hızla devam ederse yola kitapzen.com ve kitapvekitap.com ile devam etmek şart olacak.

ps: telefonları da çalışmıyo. ulan en son kitapturk.com böyle olmuştu da sonra battı diye duymuştuk. bunlar da öyle olmasa bari
  • (bkz: ucuz etin yahnisi)

9 yıldır zaman zaman alışveriş yaparım, ucuzluğundan vb. ama...

stokta görünen kitapların aslında yayınevlerinin güncel olmayan kitap listelerinden ibaret olduğunu iddia eden ve tedarik süresi geciktiğinde veya kitap tedarik edilemediğinde bunun sorumluluğunu yayınevlerinin üzerine atarak muhatap olmaktan ve sorumluluktan kaçan site.

bir kitap görüyorsunuz almaya karar veriyorsunuz, çünkü stokta görünüyor. siparişi veriyorsunuz. ama 10 gün geçmesine rağmen kitabın temin edilememe sebebi size bildirilmiyor, siz sorduğunuzda ise tedariğin mümkün olmadığı söyleniyor, bakınız yukarıdaki paragraf.

en güzeli ise tedarik edilemeyen kitap ücreti karşılığında hediye çeki önermeleri.
  • kitap siparişlerini hep gecikmeli gönderen site.
  • bugüne dek hiçbir sorun yaşamadığım sitedir. solda ismini görünce geçmişe bir bakayım dedim, bu siteden 8 adet kitap almışım, fiyatları da gayet uygunmuş. hatta ikisine kargo ücreti ödememiştim öyle hatırlıyorum. genelde alışveriş sitelerini ve tarzlarını değiştirmeyen bir adamım, o yüzden öyle görünüyor ki daha uzun süre kullanacağım site olacaktır.
  • sanal bir internet müzesi açılsa, çağdaşları içerisinde değişmeden çalışan arayüzüyle mutlaka önemli bir yer edecek olan sitedir.

bu arayüz çıktığında internet mahir vardı, ixir vardı, google fetüstü. yahoo mail yaygın, mirc sonrası chat odalarında fake muhabbetler dönüyor, mark zükerberg lisede matematik sınavından erken çıkarak arkadaşlarını sinirlendiriyordu. artık sit alanıymış zaten.
  • 14 kasımda verdiğim siparişimin hala tedarik kısmını atlatıp dağıtıma çıkamamasından dolayı "kitapla buluşmanın en kolay yolunun bu kadar zor olmaması lazım kardeş" şeklinde mail attığım ve hala yanıt alamadığım site. telefonlara da bakmıyolar. mail, mesaj vs yollarını zaten deneyip yanıt alamamıştım. dükkanı kapatıp gittiler sanırım. başka açıklama bulamıyorum.

edit: gün itibariyle kitaplarıma kavuştum. monitorde slalom yapan sinek emanetin bende raad ol :)
  • 12 kasımda sipariş ettiğim 100 lira değerindeki kitaplarımı, temin edilmesine rağmen hala kargoya vermeyen site. herkesin bir planı var, beceremeyeceğin sözü verme ona göre yolumuza bakalım hıyar herifler.
  • yaşayıp yaşamadığını merak ettiğim site. todaie hazırlık kitabı alayım dedim en acilinden, inşallah mayısta yapılacak sınavdan önce ulaştırırlar.
  • 12 kasım'da verdiğim ve temin süresi 6 gün olan siparişimi 9-10 günde temin edip, bir türlü kargoya vermeyen site.

bugüne kadar "sipariş temin aşamasında" yazıyordu sipariş tarifinde. mail bombardımanına tutup aynı maili 20 kere üst üste attıktan sonra, "sipariş sevk için hazır" moduna geçtiler. bir hafta da bu modda kalacağını tahmin ediyorum. yine de sorun yaşayanlara mail bombardımanı yöntemini tavsiye ederim; telefonlarına ulaşmak imkansız zira. açık bırakmışlar, sürekli meşgul.

idefix'le olan sorunlardan sonra kitapyurdu'na dönmüştüm. idefix'ten farklı değil gördüğüm kadarıyla.
hesabın var mı? giriş yap