• bu konuda cok kotu bir pismanligim var. universite hazirlik sinifinin daha baslarindayken alakasiz bir sekilde universite 4.siniftan biriyle tanistim. disari davet etti, yaninda arkadasi olacagini, benim de arkadas getirmemin sorun olmayacagini soyledi. ben de aldim yanima arkadasimi gittim. ortada bir davet soz konusu oldugu icin, hesabin odenecegi zaman sirf bu sacma hesabi erkek oder malligi ve de cahilligim yuzunden hic uzanmadim bile hesaba. ortada bir gariplik oldugunu da farketmedim. neyse mekandan ayrildik, herkes kendi evine yurduna dondu. adam mesaj atti, sen nasil bir insandan bozmasin ki hic hesaba uzanmadin, bana odettirdin diye. o kadar utandim, o kadar yerin dibine gectim ki, o gun bugundur asla hicbir yerde hic kimseye kendime ait bir cay dahi odetmedim. adam da hakli yani soyleyecek sozum yok, adamin yaptigini ayiplamiyorum da universite insana ders veren bir yer, hala daha aklimdan cikmaz. ha sanmayin ki hesap oyle yuzlerce lira geldi ya da ben hayvan gibi yedim, bana dusen kisim cok zorlasam 20 liradir oyle bir miktar. ama hata ettik iste. adamla da utancimdan bir daha gorusemedim, ozur ustune ozur dileyip uzaklastim.
  • sonucunda kız arkadaşımın kredi kartı ekstresinde ayakkabı, elbise, makyaj malzemeleri varken benimkinde her türlü yiyecek ve içecek olan saçmalıktı. sonra da derler;

"üstüne başına hiç bi şey almıyosun!"

arkadaşım derman mı kaldı bende ne alayım daha? bir tabak dana fahita* ne kadar biliyo musun sen?!
  • kiz olsaydim hic gocunmayacagim mesele.
    catir catir odetirdim hesabi..
    ödesin itogluit..
    olabildigince kazik mekanlara giderdim, sekil yapardim. gosterir vermezdim..
    neden gosterir vermezdim?
    itin derdi beni sikene kadar. bi kere versem sevabima. bir daha tanimaz.
    ara sira elletirdim falan, memelerime. ona birkac gun yeterdi.
    somururdum pezevengi.
    harbiden lan.. simdi kredi karti olayida var. limitine gore vazalardim.

en begenilenlere girmis..

- gizlaarrrrr tam cakalsiz hee.. takildiginiz yoksa, takilak mi beraber? hesaplar benden..
  • kızların da erkekleri sikebildiğini gösteren saçmalıktır. hem ayaküstü hem acımasız bazen de taksit taksit.
  • kız kıza eğlenmeye çıktıklarında bile hesabı yan masaya ödeten arkadaşlarım var benim, siz neden bahsediyorsunuz?
  • eski komşunun embesil bir oğlu vardı, bana onu hatırlatan saçmalık..

bu adam 30 yaşına geldiği halde hala lisans eğitimine devam etmekte olan, bu duruma sebep olarak da "hoca bana taktı" diyen bir elemandı. lan senden sonra girdiğim aynı bölümden, senden önce mezun olup çalışmaya başladım, neredeyse emekli olacağım, sen hala ergen triplerindesin. 5 kere aldığın derste sen neden hala hocanın insafına bırakıyorsun ki işi?

neyse konuyu dağıtmayalım, bu adam karşı cinsle ilişkilerinde de başarısız bir arkadaştı. zaten tipten kaybediyorsun bari biraz hoşsohbet akıllı ol, yok o da yok! bir de ufak takıntısı vardı ki akıllara zarar. onunla olacak kız, ilk buluşmada simitçiye gitmeyi kabul edebilecek bir kız olmalıymış. gel zaman, git zaman buldu bir kız, büyük heyecan içerisinde ertesi gün kızı kendisiyle simitçide buluşmaya ikna ettiğini söyledi.

kendisinden birkaç gün haber alamadık. birkaç gün sonra sinirleri hala yatışmamış halde ortaya çıktığında ise o günü şöyle anlattı;

"abicim gittik simitçiye, birer çay söyledik, kız istemedi ben bir de simit istedim, sonra birer çay daha içtik. muhabbet ettik, gayet güzeldi herşey. sonra ben hesabı isteyince, kız kalktı tuvalete gitti, inanabiliyor musun? numaranın bayatlığına bak! ben de yer miyim, ödedim ama oradan çıkarken, sen de amma uyanık çıktın ha, hesap ödememek için tuvalete gitme numarasını pahalı yerlerde de yapmazsın dimi dedim. kız tiksinerek suratıma baktı, o günden sonra da telefonlarıma cevap vermedi. o değil de olan o 2 çayın parasına oldu, ona acırım abi!"
  • sorun hesabı kimin ödediği veya ödeyeceği değil hacı. arkadaşımla veya sevgilimle bir yere gitmişim hesabı ben ödesem ne farkeder, o ödese ne farkeder?

ama zihniyet çürük.

neymiş, masaya kartvizitlik koyan adam, öğrenci kimliği koyan kadının hesabını ödermiş. birlikte oturduğun adam ima ettiğin gibi para kazanan biriyse, hesabı sana aksettirmeden zaten öder merak etme.

ama sen, o para kazanıyor, ben öğrenciyim, inek gibi sağayım bunu, diye düşünüyorsan, sorun sendedir, kusura bakma.

masaya kartvizitlik koymak da garip bir eylemmiş hakikaten.
  • saçmalık mıdır bilmem ama bunun bazı insanlar tarafından bir norm olarak algılandığına şahit oldum ben.

bi kafede oturup dondurma filan yedik, güzel güzel sohbetimizi ettik. kalkarken "ben vereyim" dedi. "tamam" dedim. hesabı istedik. hesabı getiren garson önüme koydu hesabı. bi şey demedim, uzattım ben de hesabı. parayı koydu o da, garson aldı gitti. sonra para üstünü geri getirince hesabı tekrar önüme koydu. ne demek istedi tam anlamadım. ama çok şey anlatmak istedi sanırım.
  • ortalama bir erkeğin şeyimsonik muhabbetini para karşılığı çekmeyi kabul eden kadınları belli eden saçmalık.

bazı kadınlar nasıl kendilerini değerli bir mal sanıyor ben anlamıyorum. tamam beğenmezsek görüşmeyecekmişiz, eyvallah. peki sen beğenirsen "şu adam"ı senin mi ödemen gerekiyor bu sefer hesabı?
  • bunca yıllık kızım, bir erkeğin, benim bütün hesabı ödeme ihtimalim karşısında çevik ve ahlaklı davranarak beni engellediğini ve en azından kendi kısmını ödediğini görmedim. ben veririm dediğim anda yapmacık yapmacık bir iki şey söyleseler de arkalarına yaslanıp rahatlıyorlar resmen. yani öyle kızlara özel bir durum değil bu, ödememe şansını bulan ödemiyor.
hesabın var mı? giriş yap