• erkeklerin kızlara hesap ödetmeme saçmalığından öğrenilen saçmalıktır. gidiyosun bi yere o sıkıntlılı hesap isteme anı geliyor. ben benimkini öderim arkadaş. seninki de öderim. vay karı parası yiyo diye de dedikodu etmem. aklı başında hiç bi kadın da memnun olmaz bu durumdan. zira ülen şimdi hesabı ödedi evde kahve de talep eder bu diye aklınıza gelir de gelir. ama o ısrarlı anlar başlayınca, asla olmaz, ben varken olmaz, hadi hadi bendensin replikleriyle iyi o zaman öde mınakoyim iç sesi alıp başını gidiyor. alıştırdınız böyle şikayet ediyosunuz. kriz zamanı hesap işleri aklınıza geliyor di mi er kişileri?
  • seinfeldde george costanzanın irdelediği durum.

kramer: i got news for you;
    handicapped people, they don't even want to park there!
    they wanna be treated just like anybody else!
    that's why, those spaces are always empty.

george: he's right! it's the same thing with the feminists.
    you know, they want everything to be equal... everything!
    but when the check comes, where are they?
  • bazen saçmalık olmayabilen saçmalık. maaşını çektiği gibi erkeğinin eline bırakan kadına hesap mı ödetilir? hesap ödetmeyi bırak, hesap bile sorulmaz beya.
  • kiz olsaydim hic gocunmayacagim mesele.
    catir catir odetirdim hesabi..
    ödesin itogluit..
    olabildigince kazik mekanlara giderdim, sekil yapardim. gosterir vermezdim..
    neden gosterir vermezdim?
    itin derdi beni sikene kadar. bi kere versem sevabima. bir daha tanimaz.
    ara sira elletirdim falan, memelerime. ona birkac gun yeterdi.
    somururdum pezevengi.
    harbiden lan.. simdi kredi karti olayida var. limitine gore vazalardim.

en begenilenlere girmis..

- gizlaarrrrr tam cakalsiz hee.. takildiginiz yoksa, takilak mi beraber? hesaplar benden..
  • centilmenlik ve beyefendilik gereği değer verdiğiniz kadınlara karşı yapılan eylem. genllikle kadın cüzdanına el atar, o sırada gerçek bir centilmen ''hişşş o minik, tatlı ellerinizi gözümün önünden ayırmayınız matmazel'' der ve gelen hesabı tıpkı bir galler prensi edasıyla ödeyip, gülümseyerek ''hadi kalkalım'' der.

eğer öğrenciyseniz ve hoşlandığınız kişi çok zalım bir kişilik değilse buluşmalar arttıkça, o da hesap ödemeye çalışır ve siz de ''hahah olur mu canım öyle şey'' filan gibi yalandan itirazlarla zararı azaltabilirsiniz.

eğer karşınızdaki hanımefendinin bu tarz incelikleri yapmak aklına bile gelmiyorsa ve ''hadi öde de kalkalım'' tavrından hiç bir şekilde ödün vermiyorsa, malesef odun bir kadınla birliktesinizdir.
  • ileri versionu kocasinin hesabi uzerine bagli ek kredi karti ile en sikindirik cantalara, cuzdanlara, makyaj malzemelerine, kuaforlere isbu mangal yurekli yigidin coluk, cocuk, gelecek dusunceleriyle biriktirmeye calistigi parayi yedirme sacmaligi olan beginner sacmalik.

insani zan altinda birakiyor. mantikli karar veremiyorsunuz:

-(ben mi odesem acaba? eyvah kasaya yaklastik. cantasina elini goturmuyor da. sictik sanirim. neyse fazla girmedi neyse ki, uzatayim surada. hasss cuzdanini cikartti lan !!1!!!) efenim buradan alin siz ugrasmayalim simdi parca parca.
    +ay nakkadaaar banaaaaal.

odemezsin okuz olursun, odersin banal. russell crowe buna bir sey yapmasi lazim ! adi da "ergen mind" olsun. gulben ergen yardimci kadin oyuncu olsun. oh mis !
  • bir kısım kızların "madem onunla yatıyorum, o da hesabı ödesin" mantığıyla yaklaştığı durum.

bir kısım ama, yanlışlık olmasın.
  • 'ödetme' eylemi asalaklığa giriyor evet. ama bu mesele aslında sadece ikili ilişkilerde biraz karışık. özellikle ilk buluşmada erkeğin kadının elini cebine atmasını beklediği o manzara korkunç sahiden. erkek tarafının hesap ödemesine sadece yalvar yakar durumlarda ya da erkeğin çok hızlıca hareket ettiği durumlarda ses çıkarmayan biri olarak ben; alman hesabı gibi liseli işleriyle değil de "yemeği sen ısmarladın, biralar benden" mantığının daha uygun olduğunu düşünüyorum. en azından sıfır stresle kimin neyi ödeyeceğini biliyor oluyorsun. yok "yarısını ben vereyim, aman bozuğum yok"" gibi saçmalama durumları olmuyor. hem adamın seni bedavacı olarak görmesine engel oluyorsun, hem için rahat ediyor. enfes!
  • (bkz: yancı)
  • erkeklerin kendilerini kızlardan üstün görme ve hayatları üzerinde hak talep etmeleri saçmalığına dayanır bunun kökü.
hesabın var mı? giriş yap