• ülkemizde değerli önder reis-i cumhur ve "yol arkadaşları" tarafından verilen emirlerle itinayla sürdürülen fetö operasyonları kapsamında fg harfli araç plakalarının toplatılması kararı alınmıştı. ben olayı biraz daha genişletiyorum ve ülkemizde çoğunluklu kullanımda olan qwerty klavyede yan yana bulunan f ve g harflerinin yerlerinin değiştirilmesini talep ediyorum. yan yana bulunan bu harfler açıkça fetullah gülen'i sembolize ediyor ve genç beyinlerin algılarına bu iğrenç zatın baş harflerini kazıyor.

şimdi geliyoruz en bomba olaya.

işin başka boyutu da var. f ve g harfleri bu klavyeye rastgele yerleştirilmemiş. şimdi klavyeyi kimin icat ettiğine bakalım. bu klavyenin mucidi christopher latham sholes amerika doğumlu. ancak bilin bakalım amerika'nın neresi?

doğru tahmin ettiniz, pensilvanya. kaynak

görüyorsunuz değil mi oynanan oyunları. yıllar önceden planlanmış bu oyunu bozmak için türkiye cumhuriyeti devletini göreve davet ediyorum.

debe edit: ülkemizde maalesef bu tarz komik durumlar bile ciddi ciddi ele alınıp tartışılabiliyor, gerekirse karar verilip uygulanabiliyor. şimdi güldüğümüz şeylerin gelecekte gerçekleşmeyeceğine de kimse emin olamıyor. 2011'de fetö ile olunan içli dışlı durumu temizlemek için o dönemki gazeteler imha ediliyor, internet sitelerindeki haberler bir bir kaldırılıyor. eski ortaklar şimdi birbirine bıçak çekiyor. türkiye'yi daha iyi idrak edebilme adına debe vasıtasıyla tanpınar'ın saatleri ayarlama enstitüsü ve orwell'ın 1984 kitaplarını tavsiye ediyorum.
  • klavyede rt ve fg tuşlarının yanyana olması şüphesiz ki illüminatinin bir oyunudur. fg tuşunun hemen solunda da ona destek olmuş olan sd mevcuttur. bu da süleyman demirel'in desteğiyle fg'nin yükselmesini temsil eder.

evet.
  • araçları toplattık plakaları değiştirdik, klavyeleri değiştirdik peki alfabeyi nabacaz?
  • ben tuşların yerlerini değiştirdim. ama bu sefer f'ye basınca g yazıyor, g'ye basınca f yazıyor oluyorum. dış mihraklar beni kenara kıstırdı, allahını seven gelsin.

(bkz: büyük oyunu gördüm)
  • saçmalık. el bombası ve el fenerimin yerini hayatta değiştiremem.
  • ben değiştirdim. gevkalade ferekli olduğunu, gırsatı olan her gerdin yapması fereken bir aktivite olduğunu düşünüyorum. getö'yü böyle devirecez.
  • klavyede e-r-t tuşlarının sıralaması da yeniden düzenlensin. (bkz: rte)
  • f ile g'nin yerinin değişmesi yetmez, yan yana duran "ert"i de "rte yapmalı, bu cihetle "qwerty" tip klavyeden "qwrtey" klavyeye geçmeliyiz.
  • katiliyorum.

alfabe de degismeli. abcçdegfhıi şeklinde ilerlemeli.

huzursuz olmayalim. evet evet.

dahasi da olabilir. icinde fg gecen butun kelimeler tdk tarafindan acilen degistirilmeli.

mesela afganistan. afanistan ya da agfanistan olmali.
hesabın var mı? giriş yap