• bizim ofis .
    abartısız 15 yıllık antika bir klimamız vardı , defalarca tamir gördü en son tamirci artık bunu kapımdan içeri sokmam deyince hurdaya attık. attık ama kaldık ortada sap gibi , yenisi için talep yaptık , bölüm müdürü onayladı , işletme müdürü onayladı teknik müdürün tatilden gelmesi bekleniyor eğer lütfedip onaylarsa genel müdürde okey verirse yeni klimamız olacak , devlet dairesinde değiliz ama bürokraside devleti aratmayacak bir yerdeyiz. iş miş yapasımız yok , 12x12 cm ebm marka kare fandan kendime vantilatör yaptım , sabahtan beri mesaimi buna harcadım. şimdi de hız kontrolü yapacağım fazla hızlı dönüyor biraz.
  • yazın, çalışanların nefessiz kalıp boğulmaları sonucu habire yeni eleman alan ofis. bi nevi küçük çaplı toplu katliam. sağ kalabilenlerin de zaten beyinleri eridiği için bi işe yaramıyolar.
  • minton marka vantilatorlerle ofisi sogutmaya calisan insanlarin calistiklari yer
  • orası cidden ne kötü bir yerleşme ve ikamet yeridir!
    oraya atıldıklarında, onun kaynarken çıkardığı uğultuyu işitirler.
    neredeyse cehennem öfkesinden çatlayacak! her ne zaman oraya bir topluluk atılsa, onun bekçileri onlara: size, (bu azap ile) korkutucu bir peygamber gelmemiş miydi? diye sorarlar.
    sen biliyor musun sekar nedir?
    hem (bütün bedeni helâk eder, hiçbir şey) bırakmaz, hem (eski hale getirip tekrar azap etmekten) vazgeçmez o.
    insanın derisini kavurur.
    hayır hayır (öğüt almazlar). aya andolsun ki,
    dönüp gitmekte olan geceye,
    ağarmakta olan sabaha andolsun ki,
    o (cehennem), büyük musibetlerden biridir.
    insanlık için, uyarıcıdır.
    sizden ileri gitmek ya da geri kalmak isteyen kimseler için (uyarıcıdır) .

(bkz: müddessir)
  • sıcaktan ötürü firmanın kataloğunu yelpaze yapıp serinlemeye çalışmaktan, ticari işleri yapmaya vaktin ve isteğin kalmadığı, dolayısıyla iş veriminin düştüğü ofis ortamıdır.
  • 2 senedir ''klima alalım, yaz sıcağı çekilmiyor'' diyen bir patronunuz varsa fakat bu söylemini icraate dökmüyorsa çalışmak zorunda kalacağınız ofis türüdür.

ortada dönen vantilatörün yarattığı serinlikten faydalanmaya çalışıyoruz. fakat patronun misafiri gelip de ofisin arka bölümündeki toplantı masasına geçtiklerinde vantilatörü de mecburen oraya çekmek durumundayız. yaz gelmeden 50 defa söyledim, klima fiyatları uygun, alalım bir tane ofise diye. her defasında geçiştirildi.
    sonuç klimasız ofiste sıcaktan erimek suretiyle işe konsantre olamamak.
  • bizim ofisin kliması bozuldu.klimanın bozuk olduğuna ve tamir olamayacağına ilişkin bir rapor almamız gerekti.yeni klima alınmasına karar verilmesi ,satın alımına çıkılması, ihalenin sonuçlanması derken 2 ay ve yazın tam ortasında 2 ay geçirmek zorunda kaldık.çalışmaktan soğutuyo klimasızlık insanı.ha bu da bir serinleme şekli derseniz bilemem.ama çin işkencesi gibi geldi bana ve ofisdaşlarıma. klimanın devamlı kapalı kalmasını isteyen klasikleşmiş bayanlar bile yeter artık dedi. siz hesap edin izmir de yaşadığımız klimasız ofis sendromunu.norveçin çok ideal bir ülke olduğunu hissettim yaşamak için bu aşamadan sonra..
  • izmir için yaşama kapalı mekan... ayrıyeten (bkz: cehennem)
  • günün belli saatlerinde tasarruf gerekçesi ile klimanın kapatılması sonucu klimalı ofisinin dönüştüğü katlanılmaz mekan.
hesabın var mı? giriş yap