• nba'de bu sezon 4.ceyrekte en cok sayi atan oyuncu (ortalama 9 sayi )
  • sonunda shaquille o'neal ile barıştılar. shaq, 16 ocak miami-lakers maçı öncesinde kobe ısınırken yanına geldi ve kobeyi yeni doğan kızı için tebrik etti. ikisi daha sonra hava atışında uzun süre sarılıp konuştular. shaq "bunu yapmamı bill russell söyledi, kobeyle aramızdaki kavgayı bitirmemiz gerektiğini anlattı ve ona hak verdim" diyor.
  • 22 ocak 2006 raptros lakers macinda takimini tek basina sirtlayan ve takimin attigi sayilarin yarisindan fazlasini atan, staples center da lakers taraftarlarinca ayakta alkislanan yildiz.

edit: netekim an itibariyle kariyer rekorunu kirmis olan oyuncudur kendisi.
  • bu gece oynanan toronto maçında 3. periyot sonunda 53 sayıya ulaşmış yeni nesil hayvan...

maçtan önce nba tv'ye küfür ediyordum. sanki yayınlanacak başka maç yok gidip toronto raptors - los angeles lakers maçını yayınlıyolar diye. ilk periyodun ortalarında maç normal bir şekilde devam ederken tv bir anda kapandı ve bir daha açılmadı. zaten bilgisayar başında olduğum için pek de önemsemedim. çok fazla izleyemiyordum maçı. daha sonra netten istatistiklere bakayım dedim. 3. periyot sonu. 53 sayı. olamaz dedim. niye izleyemiyorum. kobe'yi sevmesem bile o anı izlemek isterdim. 81 sayı. o daha fazlasını atana kadar bir daha göremeyeceğiz muhtemelen. %60 şut yüzdesi ile 50 sayı atmak bile çok çok büyük bir başarıyken bu hayvan 81 sayıya ulaştı.

(bkz: hayvansın kobe)

-abi duydun mu kobe 81 atmış.
    -kaç maçta?
  • 3.ceyrekte takimi 18 sayida geride olmasina ragmen, macin bitimine 6 dakika kala 9 sayi onde olmasina yardimci olan insan evladi. 3.ceyrekte lakers'in 42 saysindan 27 sini atmis.
  • inanılmaz oyuncuların oynadıgı nba'de uzun yıllardır * ilk defa bir oyuncu bir takımı tek başına yeniyor. bu da kobe bryant.

edit : acilen laker hater'lardan bu inanılmaz olayı açıklayan bir yazı bekleniyor. ne kadar fazla şut kullandığını**, ne kadar az asist yaptığını, ne kadar bencil olduğunu, toronto'nun hiç savunma yapmadığını, hakemlerin kobe ne istediyse çaldıklarını, kobe'nin basit bir jordan taklitinden başka bir şey olmadığını ve tecavüzden yargılandığını belirten bir yazı.

(bkz: ya ben lan neyse bir sey diyemiyorum)
  • nba'de tüm zamanlarda 81 sayı ile bir maçta en çok sayı atan ikinci oyuncu.

(bkz: hayvansın kobe)
  • bu gece attığı 81 sayı ile 34.8 olan sayı ortalamasını tek maçta 1.12 puan artırarak 35.92'ye çeken, enteresan bir basketbolcu..
  • takımın geri kalanından 40 sayı fazla atan insan evladı.
  • attığı 81 sayı ile modern basketbolun bir taraflarına koymuştur. kobe'yi sevmezdim pek ama gerçekten bu gece inanılmazı yaptı. saygıda kusur etmiyorum ve kendisini tebrik ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap