• yazarı bilinmeyen bir şiir

bir kıza ismini sordum
    falan filan dedi
    seni seviyorum dedim
    gülerek askersin dedi
    bir öpücük ver dedim
    etrafına bak dedi
    zorla öperim dedim
    askere yasak dedi
    koynundaki ne dedim
    yeni açmış çiçek dedi
    bir düğmesini aç dedim
    kıdemin yetmez dedi
    gel bana sarıl dedim
    gülerek olur dedi
    tam sarılmış öpecektim
    puştun teki koğuuuşşş kalk! dedi
  • deniz lisesinde bir yatakhaneye bir asteğmen dalar ve kogus kaalk diye bagirir sabahin korunde.
    yatanlardan biri:
    -burasi kogus degil, yatakhane minik deve.

o yatakhanede yatan 6 kisi 3 hafta sonunu boyunca buyukada bostanci kartal maltepe manzarasiyla gecirirler.
  • önden kondansatörle ateşlenen floresan sesi ile başlar.

**bızuu bızuu bızuuu pıt!!!*** (10-15 kez tekrarlanır senkronize olarak)

goğuşşş gakggghhhh!!
  • hayatınızın bir döneminde bu sesi duymuş olmak, ya da bu sesi bile duyamadan nöbete kalkmıs olmak, gene aynı hayatın izleyen döneminlerinde her türlü boktan gelismelere rağmen aslında herseyin o kadar da kötü olmadığına inanmanızı sağlar.
  • askerdeki ilk gecenin sabahı adama "hassiktir neredeyim ben" dedirten otoriter haykırıştır.
  • "koyuuuş gaaalk, yatan kalmasın beylier. haydieee..." şeklinde kulaklarımda çınlayandır.
    "yatakları eycene gerdirin" olarak devam ederdi.
    ayrıca (bkz: koğuşçu)
  • gururla yaptigim 156 gunluk nacizane askerligim suresince sadece ve sadece 1 (yaziyla bir) kere benim uyanmami saglayan cumledir, ki bu olay da daha askerligimin ilk gunlerinde 4-6 kogus nobetcisi compumaster yuzunden vuku bulmustur.
    benim bildigim askerlikte asker "arkadaslar kalkar misiniz?" ya da en kaba "arkadaslar saat alti oldu kalkalim artik" diyerek uyandirilir*.
    hatta ve hatta vatan bekleyen, kutsal gorevde olan askeri uyandirmak pek de hos karsilanmazdi benim bildigim askerlikte; asker uykusunu alana kadar uyur, dinc ve zinde bir sekilde vatan beklemeye giderdi akabinde.
  • 3 aydir askersinizdir. ulan dersiniz kendi kendinize bi sabah da degisik bi sekilde uyananalim. duymayalim su iki sozcugu. ve ertesi gun nobetci astsubayin naralariyla uyanirsiniz:

-kalkin ulan **ina *odumun *ik kafali ***rak yemis *allama askerleri! *

duzeltme: yildizlardan ibaret.
  • hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeylerin başında gelen. hayatımda beni buhranlara sürüklemiş daha beter bir emir cümlesi yok. yo, aslında var;
    (bkz: sik götünden)
  • şahsım tarafından bir 14 şubat sabahı "günaydın beyler, sevgililer gününüz kutlu olsun" şeklinde icra edilerek askerlerin yeni güne beyin amcıklaması geçirerek başlamaları sağlanan emir cümlesi.
hesabın var mı? giriş yap