• - komsu komsu
    - hu hu
    - oglun geldi mi
    - geldi
    - ne zaman geldi?
    - inci boncuk
    - ne zaman geldi diyorum, sabah mi?
    - inci boncuk
    - of allahim ya nedir benim gunahim...
    - inci boncuk
    - ne getirdi
    - inci boncuk
    - kime kime
    - sana bana
    - baska kime
    - kara kediye
    - kediye inci boncuk getirilir mi yahu az saloz degil ha senin oglun ha ha ha
    - agaca cikti
    - sasirdin gene kıh kıh kıh
    - agaca cikti
    - sasirdin diyorum bak anliyor musun huuuuuu
    - agaca cikti
    - tamam be tamam, kara kedi nerde?
    - agaca cikti
    - hangi agaca cikti?
    - balta kesti
    - hangi agac diyorum, bahcedeki mi?
    - balta kesti
    - tamam be tamam, agac nerde?
    - balta kesti
    - nasil yani balta kendi kendine mi kesti agaci?
    - suya dustu
    - ha diyosun ki "duvara dayali balta kalkti gitti nerde oldugu mechul agaci kesti, sonra kacarken suya dustu"
    - suya dustu
    - nerdeki suya dustu peki?
    - suya dustu
    - balta nerde
    - suya dustu
    - simdi diyicem ki sana su tamam da hangisi... yalaga mi dustu, kuyuya mi dustu, dereye mi dustu? ama sen diyceksin ki "inek icti"
    - inek icti
    - tamam da inek hangi suyu icti? yani balta hangi suya dustu?
    - inek icti
    - tamam tamam su nerde?
    - inek icti
    - inek kimin?
    - daga kacti
    - daga diyorum kimin inegi kacti?
    - daga kacti
    - ayrica hangi daga kacti?
    - daga kacti
    - inek nerde?
    - daga kacti
    - bak bir daha soruyorum hangi daga kacti?
    - yandi bitti kul oldu
    - bittim bende bitmesine de hangi dag yandi?
    - yandi bitti kul oldu
    - bu nasil bir yangindir ki ayrica koca dagi yakip kule cevirmistir?
    - yandi bitti kul oldu
    - peki peki dag nerde?
    - yandi bitti kul oldu
    (bkz: komsu komsunun kulune muhtactir)
  • -komşu komşu
    -hu hu
    -oğlun geldi mi
    -geldi
    -ne getirdi
    -inci boncuk
    -kime kime
    -sana bana
    -başka kime
    -kara kediye
    -kara kedi nerde
    -ağaca çıktı
    -ağaç nerde
    -balta kesti
    -balta nerde
    -arabada
    -araba nerde
    -müşteride
    -para nerde
    -yarın vericekler
    -araba nerde
    -müşteride
    -para nerde
    -yarın vericekler
    (gider)
  • annemin bana ve daha sonra kardeşime söylediği, "yandı bitti kül oldu" dedikten sonra da bizi gıdıkladığı, bizim de deliler gibi güldüğümüz tekerleme. çocukluğumun yadigarlarından biri.
  • asıl merak konusu olan inci boncuk karambolde kaynamıştır. kimin cebine gittiği, kimlerin bundan rant sağladığı tam bir muammadır.
  • finalinde kişisel çapta devrim, yok yav revizyon (lan naled olasıca federallerden beter bir revizyonist/menşevik alaşımı cephenin neferi miyim neyim yoksa?) yaptığım tekerleme.

masaya oturulmuş ve yeni yeni eli çatal kaşık tutan evladımıza yemeğini yemesi için yapılan çeşitli şaklabanlıkların bir parçası olarak annesiyle beraber bu tekerlemeyi söylemekteyiz.

final kısmında dağ nerede diye soran anasına yandı bitti kül oldu dediğimde suratı bozup, 893 ton çeken yanakları büzüp ağlamaya başladı “koca herif” yav!

niye öyle diyorsun dedi tabii anası da bana. cidden yani, niye öyle 958 trilyar yıl (yav sen bu milyor trilyor yılı... sen naaptın!!!!) söylenegelen klasik sonla bitirmiştim ki? mallık benimkisi. hemen dizginleri elime aldım ve “oğlum dur, bak öyle bitmemiş, annen bi daha sorsun cevapliyim, ağlanacak bişi yok” dedim ve dizginlerin yanına sazı da kattım. haddizatında (gereksiz övünç vesilesi) hikaye sıkma mevzusunda pis çalarım bu mereti sözlük, bokunu çıkarana kadar marty mcfly stayla solo atarım dostum ha, c’mon! her neyse daha da zevzeklenmeden hadiseyi ne şekilde bağladığımı yazayım:

-dağ noolmuş?
    (yüksek bas/bariton perdeden) aadaayaa gitmiş! (burada ağlamaklı surat meraka döndü, yanaklar normal yerine geldi)
    -aaa adada noolmuş?
    plaja serilmiş, şezlonga uzanmış, biraları, kokteylleri yuvarlamış. inek, balta, ağaç, su ve kara kedi de orrrdaymışşş. hepsi yemiş içmiş, denize girmişler. dağ suya bi atlamış, cumburloop sunami gibi taşırmış denizi. (burada artık gülmeye, kahkahaya döndü yüzü) sonra deve güreşi (oha mnk ayuları ya!) yapmışlar, yüzmüşler yüzmüşler, deniz gözlüğüyle balıklara bakmışlar, yorulup çıkmış gene içmişler kokteylleri, öğleden sonra da voleybol oynayıp tekrar yüzmüşler, sonra eve gidip akşam da balıkları, kalamarları hüpletmişler. ertesi gün de aynısını yapmışşlar yaaa! misss gibi ortam kurmuşlar hep beraber, eveeed.

herif bir sevindi bir sevindi, çorbasının tamamını içtiği gibi yemeği de sildi süpürdü. artık bu tekerleme benim için bu “dağ noolmuş? adada deniz kenarında uzanıp biraya yumulmuş.” * versiyonuyla biter, kişisel khk çıkardım sırf bunun için. yandı bitti kül oldu diyen birayı, rakıyı, kalamarı nah görür amk!
  • kara kedinin melaneti bariz bu tekerlemede. ne zaman giriyor tekerlemeye, işler ters gidiyor. ağacı balta kesiyor, inek dağa kaçıyor, balta suya düşüyor...
  • -komsu komsu
    -hu hu
    -oglun geldi mi
    -geldi
    -ne getirdi
    -inci boncuk
    -kime kime
    -sana bana
    -baska kime
    -kara kediye
    -kara kedi nerde
    -agaca cikti
    -agac nerde
    -balta kesti
    -balta nerde
    -suya dustu
    -su nerde
    -inek icti
    -inek nerde
    -daga kacti
    -dag nerde
    -yandi bitti kul oldu

(bkz: tekerleme)
  • komşunun genç ve atletik yapılı oğlu ile cinsel güdülerini tatmin eden dişinin meraklı ve isterik sorusunu beraberinde getirir.

komşu1- hu hu komşu, oğlun geldi mi
    komşu2- geldi
    k1- ne getirdi
    k2- vibratör
    k1- kime kime
    k2- sana, bana...dedikodu etmekten sıkılınca kullanırız diye...
    k1- başka kime
    oğlan- ebenin .mına! or.spu karı!
  • macaristan kaynakli bir internet sayfasi
  • bunu kim düşündü ve yaydıysa en büyük pazarlama dahisidir. büyük olasılıkla sürekli soru soran bi çocuğu vardı ve uyusun diye onunla konuşurken ya da oyun oynarken spontane çıkmıştır.

hadi böyle saçma sapan bişi uydurdun da bunu utanmadan nasıl millete sattın bre pezemeng. hadi o güzel bişi bulmuş gibi ona buna anlatmış da anlattıkları nasıl kabul edip ağızdan ağıza yaymış anlamak güç. bu kadar saçma olup bu kadar büyük bir kesimin bildiği başka bişey de yoktur sanırım.
hesabın var mı? giriş yap